Vyžeňte krtkov a hlodavce z vašej záhrady!

Ak hľadáte vhodný spôsob, prostredníctvom ktorého sa zbavíte krtkov, myší a ďalších neželaných hlodavcov na vašom pozemku, čítate ten správny článok. Dozviete sa, ktoré metódy sú v dnes v móde pre svoju cenovú dostupnosť, efektívnosť a humánnosť.

Zabudnite na myši a ďalšie hlodavce u vás doma

Prítomnosť hlodavcov v domácnosti je nepríjemným problémom, s ktorým sa stretávame už po celé generácie. Zatiaľčo v minulosti sa ako riešenie používala predovšetkým tradičná pasca na myši, dnes je táto alternatíva považovaná za prekonanú a zbytočne krutú. Namiesto pasce tak dáva v praxi čoraz viac zákazníkov prednosť elektronickým odpudzovačom, pod vplyvom ktorých sa myši a iní drobní škodcovia okamžite vysťahujú z vašej pivnice, spod strechy, z garáže či záhradného domčeka.

Vynikajúcim príkladom je ultrazvukový odpudzovač hlodavcov Deramax Plus zameraný popri myšiach tiež na potkany, kuny, lasice a piskory. Ide o kvalitný český produkt s napájacím zdrojom vo forme externého sieťového adaptéra a päťročnou zárukou pre každý prípad. Vďaka automatickej zmene kmitočtu a intenzity vydávaného signálu sa dá prístroj využívať dlhodobo a to tak v interiéri, ako aj v exteriéri. Pokiaľ je však umiestnený vo vonkajšom priestore, nemal by naň dopadať dážď ani sneh.

Čo sa oplatí použiť proti krtkom?

Zatiaľčo myši vyhľadávajú predovšetkým vnútorné prostredie, krtkovia dominujú záhradám, kde sú nespochybniteľným znakom ich výskytu početné krtince rôznych tvarov a veľkostí. K dispozícii máte našťastie vodotesný odpudzovač krtkov Deramax Cvrček teda prístroj vysielajúci do zeme zvuky a vibrácie s nízkou úrovňou frekvencie. Vďaka dvojitému krytu je zariadenie chránené pred vplyvom vlhkosti aj UV lúčov a pracuje na báze alkalických batérií s trvácnosťou po dobu jedného roka.

Napriek tomu, že hlavným cieľom odpudzovačov sú krtkovia, ich účinnosť sa preukázala aj v prípade hrabošov, piskorov či dokonca hadov. Dosah tohto zariadenia predstavuje približne 1000 metrov štvorcových respektíve do okruhu s priemerom 36 metrov. Nemusíte sa však obávať, že by takýto plašič krtkov vadil niekomu z vašej rodiny alebo nejakým spôsobom prekážal vašim domácim či hospodárskym zvieratám.