S poistením majetku máte pomoc vždy na dosah ruky

Prestavte si, že sa vymknete alebo si zabudnete kľúče od vášho domu alebo bytu. Stať sa môže aj to, že vám susedia vytopia byt, praskne potrubie alebo nastane iná škoda, pre ktorú sa vaša domácnosť stane na istý čas neobývateľnou. V takýto prípadoch by sa určite hodilo, keby niekto za vás zabezpečil odomknutie zabuchnutých  dverí, zavolal inštalatéra alebo vám zariadil náhradné ubytovanie. Hoci to znie príliš dobre na to, aby to bolo reálne, opak je však pravdou. Aj takýto servis vám totižto môže poskytnúť správne zvolené poistenie majetku.

Váš dom a domácnosť vám na Slovensku môže poistiť až 7 poisťovní. Niektoré pritom svojim klientom v rámci poistenia majetku zabezpečujú aj asistenčné služby, ktoré poskytujú nonstop pomoc a asistenciu v prípade rôznych nečakaných udalostí. Vaša poisťovňa tak pre vás môže byť priateľom na telefóne, ktorý vám bude schopný pomôcť pri nehodách a iných nepríjemnostiach. Súčasťou asistenčných služieb býva aj právne poradenstvo alebo zdravotná asistencia.

Poistenie znamená istotu

Vaša nehnuteľnosť je spolu s vašou domácnosťou tým najhodnotnejším majetkom. Trávite tu podstatnú časť vášho života a venujete veľa času a peňazí ich zveľaďovaniu a vylepšovaniu. Práve preto si ako váš dom či byt, tak aj vaša domácnosť, zaslúžia byť chránené. Zabezpečenie prostredníctvom poistenia domova by ste preto nemali zanedbať. Malé a ani veľké škody vás tak nezastihnú nepripravených. Stačí mať uzatvorené výhodné poistenie majetku a vedieť ako postupovať pri vzniku škody. O všetko ostatné sa už postará vaša poisťovňa.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com