Chcete sa pobaviť s priateľmi? Zaobstarajte si stolný futbal!

Chcete sa pobaviť s priateľmi? Zaobstarajte si stolný futbal!

Stolný futbal si získal zástupy priaznivcov v baroch, krčmách, pohostinstvách či herných centrách, kde ide o veľmi populárne vybavenie, pri ktorom sme schopní stráviť dlhé hodiny. Nič vám nebráni v tom zaobstarať si ho aj domov a užívať si s rodinou či priateľmi neobmedzenú zábavu, kedykoľvek dostanete chuť na zápas!

Zábava s mnohými benefitmi

Pri hraní stolného futbalu s priateľmi alebo rodinou sa nielenže výborne zabavíte, ale počas hry si zároveň rozvíjate motoriku a predstavivosť - a to sú zručnosti, ktoré nezaškodí trénovať v akomkoľvek veku.

Ak sa rozhodnete si stolný futbal zaobstarať domov, určite neobíďte hop-sport.sk: https://hop-sport.sk/stolny-futbal/

Stolný futbal si nájde uplatnenie nielen v herniach a domácnostiach, často sa s ním môžete stretnúť aj v oddychových zónach väčších firiem, aby sa zamestnanci mohli trochu odreagovať.

Ktorý model si vybrať?

Na domáce hranie nemusíte investovať do modelov určených na komerčné použitie v podnikoch, ktoré sú na zvýšenú záťaž adekvátne uspôsobené. V domácich podmienkach vám bohate postačí štandardné vyhotovenie a zvážte radšej to, či budú hru využívať aj deti, alebo len dospelí. Pri deťoch sa z bezpečnostného hľadiska odporúča vyhnúť sa sklu a zamerať sa na ovládacie tyče, nech sa môžu hrať bez dozoru a asistencie rodičov. Teleskopické ovládacie tyče sú pre deti vhodnejšie, neprechádzajú stolom ako priechodné ovládacie tyče. Tie bývajú drahšie, pevnejšie a tvrdšie a mávajú väčšiu razanciu.

Náročnejších používateľov môže zaujímať aj typ figúriek hráčov, hmotnosť stola, pretože má značný vplyv na stabilitu a z nej vyplývajúcu kvalitu hry. Dôležité sú aj rozmery, musíte počítať s tým, že okrem stola potrebujete aj dostatok priestoru na pohyb a hru. Minimálne 30 cm potrebujete len na ovládacie tyče a aspoň jeden meter z oboch strán na pohyb hráčov.

Vychytávky, ktoré určite oceníteChcete sa pobaviť s priateľmi? Zaobstarajte si stolný futbal!

Nastaviteľné nožičky u kvalitných futbalových stoloch umožnia si hraciu plochu perfektne vyrovnať. Ak váš vyhliadnutý stôl túto vlastnosť nemá, odporúčame sa zamerať na pevné drevené nohy, aby ste počas zápalu hry zbytočne nenaklánali hraciu plochu.

Oblé rohy sú ideálne najmä v prípade, že stolný futbal budú používať aj deti. Drahšie modely bývajú vybavené oceľovými guličkovými ložiskami, ergonomicky tvarovanými rukoväťami s protišmykovou úpravou, vytvarovanou hracou plochou s vyvýšenými hracími poľami v rohoch, kde sa loptička obyčajne zastaví a figúrky tam nedosiahnu, no v tomto prípade sa zaistí plynulá hra. Okrem toho sa prémiové modely môžu pochváliť aj LED osvetlením, praktickými držiakmi na nápoje alebo sú vyhotovené v neprehliadnuteľnom dizajne, aby sa stolný futbal stal dominantou miestnosti. Je len na vás, ktoré funkcie sú pre vás dôležité a aký máte rozpočet.

Cena - čo môžete očakávať?

Keď už spomíname rozpočet, poďme sa spolu pozrieť na to, v akej cenovej hladine môžete počítať len so základnou výbavou a približne od akej sumy už máte doma naozaj kvalitný stolný futbal, ktorý vám bez obáv poslúži mnoho rokov.

Ak vám stačí jednoduchý rodinný stolný futbal na dlhé zimné večery, alebo ste len začiatočník a chcete sa hlavne naučiť hrať, pokojne sa zmestíte do 200 €. MDF dosky.

Stredná trieda futbalových stolov začína niekde pri 200 € a vyznačuje sa vyššou hmotnosťou stolov, a teda aj vyššou stabilitou, použitím kvalitnejších materiálov. Ak hľadáte stôl do klubovne, budete musieť investovať aspoň 400 € a viac a môžete očakávať tvrdené sklo, odolnú drevenú konštrukciu prispôsobenú intenzívnemu používaniu.