K zdravému spánku správnym výberom dokonalej postele

K zdravému spánku správnym výberom dokonalej postele

Zdravý spánok je základom pre dobrý fyzický a psychický stav človeka. Ak sa dlhodobo kvalitne nevyspíte, dostavia sa rôzne zdravotné problémy, ktoré môžu vyústiť do veľmi komplikovaných stavov. Jedným z krokov, ako dosiahnuť zdravý spánok je kúpa dokonalej postele.

V posteli sa musíte cítiť pohodlne

Niektorí ľudia sa snažia ušetriť, a preto si kúpia na spanie rozkladací gauč. Tento výber je síce praktický v malých bytoch, ale na dlhodobé spanie sú len máloktoré gauče naozaj vhodné. Preto ak vám to priestory aspoň trochu dovolia, kúpte si radšej klasické postele a k nim matrace. Napríklad zo stránky matracentrum, kde nájdete nielen matrace, ale tiež rôzne typy postelí. A aká by mala byť ideálna posteľ? Predovšetkým pohodlná. Pohodlnosť dosiahnete tak, že budete mať v posteli dostatok miesta. Pre manželov sú určené postele v dĺžke 2 metre a so šírkou od 160 do 180 cm. Menšie postele vám neodporúčame kupovať.

Aby postele dlho vydržali

Investícia do postelí môže byť vysoká. Zamerajte sa preto na kvalitné materiály, ktoré odolajú záťaži a vydržia vám dlhé roky. Naopak matrace je nutné po približne 8 rokoch vymeniť. Samozrejme, že tento údaj je len veľmi približný, pretože matrace z dielne materasso vám pri správnej starostlivosti vydržia aj dlhšie. A naopak matrace pochybnej značky sa vyležia už za 5 rokov. Posteľ vám však môže dobre slúžiť aj celý život. Základom je materiál postele. Medzi postele s najdlhšou životnosťou patria tie, ktoré sú vyrobené z masívu. Masívne drevo časom nadobúda patinu, vždy vyzerá dobre a je vhodné aj pre alergikov. Oveľa menej kvalitné a zdravotne nie veľmi vhodné sú postele vyrobené z drevotriesky. V ich spojoch sa nachádzajú lepiace zložky spôsobujúce zdravotné problémy. Okrem toho postele z drevotriesky časom vŕzgajú a celé sa kývajú. V posledných rokoch sú veľmi populárne dizajnérske kúsky vyrobené z kovu. Kov je veľmi odolný, ale menej odolné sú jeho spoje. Možno vás to prekvapí, ale aj kovové postele sa vám časom rozvŕzgajú.

Čalúnené postele sú prijateľným kompromisom

Spomenúť musíme tiež čalúnené postele, ktoré sú prijateľným kompromisom medzi cenou a kvalitou. Čalúnené postele majú jediné obmedzenie, nemali by ich využívať alergici. V čalúnených častiach sa totiž usádza prach. Z uvedeného vyplýva, že o čalúnené postele sa musíte pravidelne starať a udržovať poťahy v čistom stave. Na druhej strane sú čalúnené postele pohodlné na spanie a vyrábajú sa v rozmanitých dizajnoch, z ktorých si vyberie naozaj každý. Navyše v prípade čalúnených postelí sa jedná o kúsky, ktoré vám vydržia roky bez znakov opotrebovania.