Chystáte sa stavať dom? Zabudnite na klasickú škridlovú strechu

Chystáte sa stavať dom? Zabudnite na klasickú škridlovú strechu

Po zastrešení novostavby vám iste padne kameň zo srdca. Mať dom pod strechou znamená, že váš sen o novom bývaní nadobúda konkrétne rozmery. Konečne si viete predstaviť, ako bude dom kompletne vyzerať a konečne sa môžete začať venovať interiérovým prácam. Pred tým, ako dom zastrešíte, dajte si maximálne záležať na výbere materiálu, z ktorého bude strecha zhotovená. Klasike v podobne škridiel už pomaly, ale iste odzváňa.

Keď hľadáte riešenie pre strechu, ktoré splní vaše očakávanie po technickej i dizajnovej stránke

Hľadanie vhodnej krytiny na strechu nemusí byť až taká fuška. V posledných rokoch veľa ľudí stavajúcich dom zistili, že klasická škridla sa dá nahradiť iným materiálom. Spomedzi všetkých materiálov vyhráva trapézová krytina. Každý výrobca strešných a fasádnych krytín má plné ruky práce, pretože plechová strecha plní do bodky očakávania po technickej i dizajnovej stránke. Moderný vzhľad je samozrejme to, čo upúta na prvý pohľad. Za trapézovou strechou sa však skrýva oveľa viac, ako len pekne pôsobiaci zovňajšok ladiaci so súčasnou architektúrou. Vďaka materiálom, ktoré sa na výrobu trapézových plechov používajú, je možné vytvarovať rôzne geometrické tvary. Táto vlastnosť je pre výrobu plechov na strechy kľúčová. Trapézová krytina sa dá plne prispôsobiť tvaru strechy a vyrieši očakávania aj tých najnáročnejších ľudí. Táto krytina sa navyše podobá na šindle, čo ju predurčuje stať sa ideálnym materiálom pri rekonštrukcii starších domov.

Prečo dať prednosť plechovej streche pred škridlou

Okrem variability dizajnu má trapézová strecha veľa výhod a oproti škridle bezkonkurenčne kvalitatívne vyhráva. Plechové strechy sa stávajú strechami budúcnosti, a to doslovne, pretože vydržia naozaj dlhé roky. Samozrejme, že musíte dbať na výber výrobcu s dobrým menom. Na slovenskom trhu patrí k špičke firma Blachotrapez, ktorá je zárukou nasledujúcich benefitov:

  • Nízke konštrukčné náklady – plechová strecha sa montuje oveľa rýchlejšie ako škridla. Preto sú náklady na montáž nižšie a kompletná strecha vás vyjde lacnejšie.
  • Nízka cena trapézového plechu – aj samotný trapézový plech je lacnejší ako škridle.
  • Odolnosť voči poveternostným podmienkam – trapézovým strechám nevadia nízke a ani vysoké teploty.
  • Povrch strechy ja antikorózny – oceľová konštrukcia strechy disponuje rôznou úpravou (hliník, zinok, polyester), vďaka ktorej je chránená proti korózii.
  • Nulová nutnosť údržby – trapézové plechy sú farebne stále, nevyžadujú si žiadnu špeciálnu údržbu.
  • Tepelná a zvuková izolácia – obávať sa nemusíte ani zníženého komfortu bývania kvôli hlučnosti alebo tepelnej strate. Plechová strecha spolu s kvalitnou izoláciou znamenajú istotu pohodlného bývania.