pastrymarket.sk

Viacgeneračné bývanie chce investície do kvalitného nábytku na mieru

Zariaďovanie multigeneračného bývanie môže byť niekedy náročné, no v súčasnosti je znova na vzostupe. Rastúce náklady na starostlivosť o seniorov v kombinácii so závratnými cenami nehnuteľností robia zo spoločného bývania atraktívnu možnosť. Okrem toho je veľkou výhodou, že môžete tráviť viac času s rodinou.

O viacgeneračnom bývaní môžeme hovoriť vtedy, ak v jednej domácnosti žijú aspoň dve dospelé generácie, najčastejšie ide o starých rodičov, ktorí žijú spoločne s deťmi a vnúčatami. Z tohto spolužitia majú výhody všetci - o starých rodičov sa má kto postarať, nie sú sami a sú obklopení milujúcimi blízkymi.

Mladší členovia rodiny zase ocenia ich pomoc pri strážení detí, nemusia za nimi cestovať desiatky alebo stovky kilometrov, vzájomne si pomáhajú s varením, nákupmi, financiami a podobne. Aby bolo takého bývanie harmonické a funkčné, je nutné, aby bol každý priestor praktický.

Bez využiteľnej kuchyne pre všetkých sa nezaobídete

Kuchyňa, ktorá má slúžiť viacgeneračnej domácnosti, musí byť priestranná, využiteľná a estetická. Vybrať takú, ktorá bude vyhovovať potrebám detí, ich rodičov a seniorov si vyžaduje dôkladné plánovanie. Najvhodnejším riešením je jednoznačne kuchyňa na mieru, ktorá uspokojí potreby všetkých členov domácnosti.

V prvom rade je dôležité jasne vymedziť jedálenskú a pracovnú časť, aby ste si s rodinou pri varení a spoločnej večeri neprekážali. S umiestnením varnej dosky, spotrebičov, rozložením skriniek, veľkosťou pracovnej plochy či pridaním ostrovčeka sa obráťte na odborníkov, ktorí vaše potreby a predstavy pretavia do reality. Kvalitný bytový dizajn vie robiť zázraky. Obráťte sa na odborníkov z kuchynského štúdia Sanas, kde vám poskytnú plánovanie kuchyne zadarmo s ohľadom na vaše konkrétne požiadavky.

Účelová obývačka pre celú rodinu

Zo všetkých spoločných miestností v dome je práve obývačka tou, kde trávia rodiny najviac času. Najdôležitejším prvkom pre viacgeneračnú domácnosť je určite veľká, pohodlná sedačka.

Problém je, že hotové sedačky z obchodu často mnohopočetným rodinám nemusia vyhovovať, či už veľkosťou, funkčnosťou alebo dizajnom. Pre rodiny s malými deťmi a domácimi zvieratami sú absolútne nevhodné sedačky so svetlými poťahmi, ktoré sa v prípade zašpinenia od polievky ťažko čistia a tiež materiály, na ktorých sa zvyknú zachytávať chlpy.

Aj v tomto prípade je pre viacgeneračnú domácnosť najlepšou voľbou sedačka na mieru, pretože si ju môžete vyskladať tak, aby sa perfektne prispôsobila priestorovým možnostiam obývačky. Na výber máte desiatky modulov sedačiek, ktorých výkresy si môžete pozrieť online z pohodlia domova.

Sedačky Sanas sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov od slovenských a renomovaných európskych dodávateľov látok, vďaka ktorým sú mimoriadne odolné a majú dlhú životnosť. Pokiaľ sa u vás často schádza aj vzdialená rodina, nezabudnite na pohodlné kreslá, prípadne pohovky, aby ste vašich blízkych mali kde usadiť.

Každý člen domácnosti potrebuje kvalitnú posteľ

Každý člen domácnosti potrebuje svoj vlastný súkromný kútik, kde sa bude cítiť komfortne. Najčastejšie to je teda spálňa alebo detská izba, kde nesmú chýbať kvalitné postele. Správna posteľ je nevyhnutná pre zdravý spánok, regeneráciu a fyzické zdravie.

Svoje o tom vedia najmä starší ľudia, ktorí často trpia ťažkosťami s chrbticou či pooperačnými bolesťami. Vďaka prvotriednej posteli so špičkovým matracom bude ich spánok oveľa pokojnejší a zdravší. A ako iste viete, plnohodnotný spánok = kvalitný život.

Pokiaľ sa chystáte zariadiť alebo prerobiť viacgeneračné bývanie pre celú rodinu, stavte na slovenskú kvalitu a nábytok Sanas.