Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo si môže vybrať, kde bude tráviť čas: Doma ale veľa nie je

Určite ste sa viackrát zamysleli nad tým ako bývajú svetové futbalové hviezdy. Ono, možno by ste boli prekvapení, ako veľmi individuálne to je. Dnes sa zameriame predovšetkým na portugalského reprezentanta Cristiana Ronalda, ktorý je aktuálne futbalistom talianskeho klubu Juventus Turín. Počas svojej kariéry ale pôsobil vo viacerých stránkach. 

Cristiano Ronaldo je v centre pozornosti prakticky od začiatku tohto tisícročia. Tento rodák z portugalského ostrova Madeira dal o sebe výraznejšie vedieť v Portugalsku v drese Sportingu Lisabon, odkiaľ v roku 2003 prestúpil do anglickej Premier League, konkrétne do Manchestru United. Práve na manchesterskom Old Trafford sa stal prvotriednou futbalovou hviezdou a v roku 2009 prišiel čas na ďalší prestup. Vybral si ho španielsky gigant Real Madrid, ktorý z neho v tom čase urobil najdrahšieho futbalistu histórie. V Madride CR7 pokračoval v obrovsky kvalitných výkonoch a päťkrát sa stal najlepším futbalistom na svete a získal ocenenie Zlatá lopta.

Prišiel rok 2018 a Cristiano sa zatiaľ sťahoval naposledy. Tento raz do Talianska, na Apeninskom polostrove obliekol dres Juventusu Turín. Fanúšikovia častokrát vidia predovšetkým jeho góly, prihrávky či finty alebo rozhodujúce súboje 1 na 1, ale málokto sa zameriava na to, že odísť z rodnej krajiny do Anglicka, do Španielska a následne do Talianska, vôbec nie je jednoduché. Keď hráč prestupuje, nemení iba klub a spoluhráčov, mení väčšinou mesto, štát aj kultúru, v ktorej sa nachádza. A platí to aj o bývaní. Pritom, Cristiano Ronaldo je futbalista, ktorý si dá na bývaní záležať. V súkromí totiž potrebuje pohodu, nech mu všetko vyhovuje, aby sa mohol sústrediť na výkony na ihrisku a byť svojou najlepšou verziou.

Cristiano Ronaldo pochádza z Madeiry, kde je nádherné prostredie aj príroda. Má tam vily, luxusné obydlia, v ktorých ale veľa času logicky netrávi, pretože aktuálne sa nachádza v Turíne. Tam má taktiež parádny dom, v ktorom nebýva sám, ale zmestí sa tam niekoľko ľudí. Tak to má rád a tak to mal aj v Madride a Taliansku. Bývanie má kúpené aj v portugalskej metropole Lisabon. Vzhľadom na to, že financie preňho nie sú problém, často si nehnuteľnosti necháva aj po tom, čo skončí v danom meste alebo štáte a má z nich dovolenkové sídla. O CR7 sa dosť hovorí aj pred blížiacim sa Euro 2020, kde bude hviezdou portugalského výberu.

Portugalsko sa môže spoľahnúť na Ronalda, na Rubena Diasa, Bernarda Silvu, Bruna Fernandesa a ďalšie veľké hviezdy, pričom Portugalci sú v službách, ktoré poskytujú športové tipy, favoritmi na zisk prvenstva na majstrovstvách Európy. Je na nich vypísaný kurz na úrovni XXX. A vzhľadom na to, že Euro sa tento rok hrá v rôznych kútoch Európy, tak CR7 opäť veľa času doma nepobudne. Nič to ale nemení na tom, že raz sa do svojho bydliska vráti a oddýchne si od tlaku a povinností, ktorým čelí každý deň.

Vzhľadom na to, že Cristiano Ronaldo má už 36 rokov, očakáva sa, že jeho aktívna kariéra o pár rokov dokráča ku koncu. A ktovie, kam zavedú jeho kroky potom. Či to bude do Madridu, kde strávil skoro dekádu, do rodnej Madeiry alebo dokonca do Spojených štátov amerických, kde by s ním chcel v Miami spolupracovať legendárny David Beckham.