Dopyt po plastových oknách neustále rastie – prečo?

Zákazníci stále viac a viac hľadajú okná, ktoré by im umožnili znížiť náklady na vykurovanie, ktoré sú žiaľ z roka na rok vyššie. Výber okien nie je síce najjednoduchší, no ak si zhrnieme niekoľko základných faktov o plastových oknách, možno budete mať aj vy lepší prehľad o tom, aké vlastnosti si pri ich kúpe musíte všímať.

Prvotriedne izolačné vlastnosti plastových okien

Plastové okná sú známe vďaka svojim vynikajúcim tepelno-izolačnými vlastnosťami, čo oceníte nielen počas chladného, ale aj horúceho počasia. Okrem toho sa môžu pochváliť výbornou zvukovou izoláciou, ktorá sa hodí všade tam, kde pôsobí ruch z mesta.

Dlhá životnosť plastu

Trvanlivosť plastových okien je preukázanou skutočnosťou: materiál je odolný voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom, ako aj vysoko odolný proti chladu, slnečnému žiareniu a dažďu. Plast vám vydrží pokojne aj desiatky rokov, stačí, ak sa oň budete pravidelne starať a tým uchovávať jeho pôvodné vlastnosti.

Vynikajúci pomer cena / kvalita

Plastové okná cena je dostupnejšia ako iné druhy materiálov používaných pri výrobe okien či dverí. Je samozrejme na vás, akému profilu či typu presklenia dáte prednosť vy, no oproti hliníkovým či dreveným oknám je cena tých plastových výrazne nižšia.

Dizajnové prevedenie, ktoré vás ohromí

Plastové okná Bratislava si môžete vybrať z viacerých farebných variácií, čiže nemusíte siahnuť po klasickej bielej, ale na výber máte trebárs béžovú či tmavohnedú. Aj farba je jeden z atribútov, ktorý upúta vašu pozornosť od prvého momentu a koniec koncov môže výrazne ovplyvniť vaše rozhodnutie.

Nenáročná údržba

Plastové okná a plastové vchodové dvere sú nenáročné na údržbu, keďže nepotrebujú prelakovanie špeciálnymi prípravkami, sú odolné voči vlhkosti a slnečnému žiareniu. Pri údržbe stačí umyť rámy a zasklenie, namazať tesnenie olejom a vyčistiť armatúry, ktoré môžu byť zanesené.