Garážová brána

Garáž nepredstavuje len veľký priestor, kde môžete uložiť nepotrebné veci a zaparkovať autá. Jej súčasťou sú však aj iné dôležité veci, ako napríklad garážová brána. Jej hlavnou funkciou je uzatvorenie priestoru, do ktorého sa nemá dostať žiadna neželaná osoba presne tak, ako sa nemá dostať do vašej domácnosti. Okrem toho však dobrá garážová brána musí spĺňať aj niekoľko iných kritérií, ktoré ľudia v dnešnej dobe požadujú. Ide najmä o odolnosť voči poveternostným podmienkam, kedy chcete, aby boli vaše veci v garáži bezpečne uložené. Nepriaznivé počasie vie narobiť zbytočné škody a preto je kvalita brány viac než len nutnosťou. Nikomu by sa nepáčilo, ak by našiel svoje veci utopené vo vode alebo rozfúkané po celom priestore. Izolačné vlastnosti sú preto dôležitým parametrom pri výbere každej brány. Samozrejmosťou v dnešnej dobe by mala byť aj zvuková odolnosť, kedy do garáže nepreniknú zvuky z vonkajšieho prostredia.

Výber garážovej brány nie je jednoduchý a preto by ste si pred jej zakúpením mali ujasniť viacero vecí. Okrem toho, že treba poznať materiál, dizajn a kvalitu, potrebné je výrobcovi presne stanoviť aj rozmery garážovej brány. V prípade, že ich podceníte alebo zle zmeriate môže dôjsť k situácii, že sa do garáže nedostanete s autom alebo iným prostriedkom. Na to, aby ste garážovú bránu správne odmerali sa treba riadiť dôležitými krokmi, vďaka ktorým sa nemôžete pomýliť. Ak plánujete v garáži parkovať vaše auto, v prvom rade by ste ho mali zaparkovať na rovnú cestu, otvoriť dvere na oboch stranách a taktiež kufor. Pri takto otvorenom aute zmerajte nielen jeho šírku, ale aj výšku a prirátajte k tomu celý jeden meter. Ak plánujete v garáži parkovať dve autá naraz, odmerajte ich spolu vedľa seba. Výsledné číslo, ktoré vám vyjde je nová šírka vašej garáže a až potom môžete rozmýšľať nad výberom správnej brány.

Výber typu garážovej brány bude asi tou najťažšou voľbou, ktorá pred vami stojí. Niektorí ľudia vedia hneď na začiatku čo chcú, no iní sa rozhodujú dni až týždne. Niet sa čomu čudovať, brány majú rôzne typy, s ktorými prichádzajú výhody aj nevýhody. Na výber je napríklad posuvnú garážová brána, ktorá šetrí množstvo užitočného priestoru. Jej výhodou je taktiež možnosť čiastočného otvorenia, ktorá vám ušetrí čas vtedy, ak z nej budete chcieť vybrať niečo menšie. Výklopná brána je charakteristická množstvom modelov a rôznych prevedení, z ktorých si vyberie naozaj každý. Nevýhodou však je, že pri otváraní potrebujete pred garážou dostatok priestoru, inak si zavaríte na poriadny problém. Rolovacia brána je typom, ktorým sa veru pokaziť nič nedá. Výnimočná a obľúbená je tým, že sa dá parkovať priamo pred ňou, pričom ju dokážete otvoriť nielen bez problémov, ale aj ticho a spoľahlivo.  Najzaujímavejšou voľbou je sekcionálna brána, ktorá je známa pre svoj elegantný vzhľad a univerzálnosť. Keďže sa otvára nahor, poskytne vám pohodlný vjazd autom a ušetrí drahocenný priestor.