Imitácie vo vašej domácnosti? Štýlové a originálne!

Prírodné a originálne materiály sú nepochybne krásne, ale nie vždy sa dajú v domácnosti využiť. V tomto prípade nastáva príležitosť pre imitácie, ktoré sú nielen úchvatné, ale i cenovo výhodnejšie. V dnešnej dobe môžete mať už čokoľvek, čo si zaumienite. Niekedy to však nejde priamou cestou, ale práve prostredníctvom napodobnenín, ktoré sú rovnako krásne ako originálne materiály.

Mramor, drevo, betón či kov?

Mramor bol, je a aj vždy bude krásny. Vďaka jeho vyššej cene sa však využíva v interiéroch menej, a preto sa na trhu objavujú imitujúce materiály. Keramické dlažby, vinylové podlahy či laminátové podlahy sú dnes veľmi obľúbené, no niet sa čomu čudovať. Medzi najobvyklejšie materiály, ktoré sa imitujú, patria aj rôzne druhy drevín, no výrobcovia podlahových krytín ponúkajú i ďalšie vzory ako je betón, kov či pieskovec.

Zariadiť si drevenú podlahu v kúpeľni je ozaj nezmysel. No uznajte sami, že drevo vyzerá nádherne! Našťastie aj v tomto prípade existujú varianty v podobe keramiky alebo vinylu. Podlahy z alternatívnych materiálov sú väčšinou odolnejšie než drevo, pričom dokážu dokonale a do detailov napodobniť jeho štruktúru.  Pre mnohých je symbolom krásy práve betón, a to najmä vďaka jeho odolnosti a kvalite. Aj v bežnom interiéry si môžete dopriať jeho vzhľad vďaka napodobneninám, ktoré sú však kvalitné a majú omnoho viac predností ako samotný betón.

Ak milujete lesk striebra alebo zlata, asi mi dáte za pravdu, že tieto materiály sú nepraktické a až príliš drahé. Pre bežné používanie v domácnosti sú teda nevhodné, no aj tak ich jednoducho milujeme. Aj v tomto prípade existuje alternatíva v podobe doplnkov či rámov, ktoré vyzerajú luxusne a elegantne.

 

Foto: © Boggy / Dollar Photo Club

Leave a reply