Záhradná technika, ktorá vám uľahčí akúkoľvek vašu prácu okolo záhrady

Záhradná technika je dôležitým doplnkom vybavenia každého, kto miluje prácu na záhrade. Jar je už pomaly, ale isto za dverami, čo pre záhradkárov znamená jedno – začínajú kvitnúť kvety, pribúdajú okrasné dreviny či sadeničky. Aby sme sa však o záhradu mohli i poriadne starať, potrebujeme kvalitné záhradné náradie, ktoré nám pomôže pri mnohých našich činnostiach. Niektoré náradia sa nám však môžu zdať byť nevyhnutné, iné zase zbytočné. Ako si teda vybrať záhradnú techniku, ktorá vám uľahčí množstvo práce okolo vášho domu a nebude zbytočne „pohodená“ v pivnici?

Viete si predstaviť prácu na záhrade bez záhradnej techniky?

Väčšina ľudí si nevie predstaviť prácu na záhrade bez poriadneho rýľu. Je ideálny najmä počas obdobia jari, ale i jesene, kedy máme na záhrade množstvo práce. Rýľ používame na premiestňovanie pôdy, prípade vyrývanie jám pre stromy či kvety. Používajú sa aj na prevzdušňovanie trávnikov, rozbíjanie hrúd, ktoré sa nachádzajú v zemi, ale i na vyrývanie koreňovej zeleniny či veľkých rastlín. Všetci domáci kutilovia teda veľmi dobre vedia, že práca bez poriadne rýľu nie je možná.

Pokiaľ pravidelne pracujete s kompostom či pôdou, určite využijete lopatu či kovové hrable. Slúžia najmä na prípravu záhonu a urovnanie pôdy, ale i na odhrabávanie lístia zo stromov. V tomto zimnom období využijete poriadnu lopatu i na odhrabávanie snehu spred domu, no netreba zabúdať, že kovové lopaty patria práve medzi tie najkvalitnejšie. Čo sa týka týchto druhov základného náradia, nemali by ste na nich príliš šetriť. Je potrebné, aby ste vsadili na kvalitu, keďže každé náradie by malo byť vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý sa nezničí behom jednej sezóny. Náradie by vám však okrem iného malo padnúť do ruky ako uliate, a to kvôli tomu, aby sa vám s ním počas práce príjemne manipulovalo.

Údržba je dôležitá!

Ďalším vybavením je samozrejme i nadštandardná technická záležitosť ako je kosačka na trávu, no pokiaľ nemôžete danú plochu pokosiť, poslúži vám i kosa či ručné zastrihávače. Ide najmä o miesta, ktoré sú príliš stiesnené alebo kde máte nasadené kvety a nechcete si ich zničiť. Keďže sú záhradné stroje ako je kosačka či motorová pila behom používania často vystavené agresívnemu prostrediu, je veľmi dôležité, aby ste im dopriali raz za čas potrebnú údržbu. Stroj nemôžeme len používať, ale musíme sa oň i patrične starať. Čím lepšie, tým viac nám i vydrží. Pokiaľ sa o záhradnú techniku nebudeme správne starať, jej životnosť sa skráti a náklady na opravu môžu byť omnoho vyššie.

 

Foto: © tab62 / Dollar Photo Club

Leave a reply