Krbové kachle - váš stred domácnosti

Krbové kachle sa obvykle nevyužívajú ako jediný zdroj vykurovania, avšak ich funkciu oceníte najmä počas chladných zimných dní, ktoré sú už mimochodom v nedohľadne. Pýtate sa, či sú krbové kachle tou pravou voľbou aj pre vás? Čo by ste si mali všímať pri ich výbere?

Vyberajte krbové kachle s ohľadom na ich vlastnosti

Ženy, ale aj muži majú veľa krát tendenciu vyberať krbové kachle najmä podľa vzhľadu, aj keď cena je koniec koncov kľúčovým faktorom, od čoho sa bude odvíjať samotná kúpa. Možno si poviete, že vzhľad je na poslednom mieste, čo tak úplne pravda nie je. Avšak, čo si všímať pri ich výbere už na začiatku? Kachle poznáme jednoplášťové sálavé, ktoré sú vhodné na vykúrenie danej miestnosti, keďže teplo prúdi pomerne rýchlo. Kachle dvojplášťové dokážu prepúšťať teplo aj cez dvere, a teda efektívne dokážu vyhriať jednotlivé miestnosti vo vašom dome. Bohužiaľ, množstvo ľudí sa snaží vybrať kachle s príliš vysokým výkonom, kedy užívatelia bojujú s príliš vysokou horúčavou a suchým vzduchom, čo zrovna nie je ideálne, však? Ak sa chcete podobným komplikáciám vyhnúť aj vy, mali by ste sa vopred poradiť s odborníkom, ktorý vám v tomto smere pomôže, v opačnom prípade sa môže stať, že kachle nebudú spĺňať to, čo od nich budete žiadať.

Aký zdroj vykurovania zvoliť?

V krbových kachliach, ktoré môžu byť súčasťou aj vašej novostavby, je možné kúriť za využitia dreva, prípadne drevených brikiet. S briketami nebýva zväčša ani ten najmenší problém, pri dreve musíme byť opatrní, keďže sa môžu tvoriť uhlíky a tie znečistiť okolie. Drevo sa uskladňuje výhradne na suchom mieste, naopak, ak by navlhlo, nečudujte sa, ak sa bude tvoriť veľa dymu, ktorý nebude komín schopný vypariť. Pred výberom kachlí si teda dobre premyslite aj to, aký zdroj vykurovania bude vyhovovať vám a vašim požiadavkám, keďže je nutné zvážiť aj priestory na skladovanie.