Obklad na stenu do obývačky - 4 úžasné príklady

O tom, aký pôsobivý a účelný je kamenný obklad na fasáde, ste už určite čítali. Viete si však predstaviť, že by ste ho umiestnili aj do interiéru? Pozrite sa spolu s nami, kde a akým spôsobom je možné umiestniť kamenný obklad do obývačky, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok.

Pohľadová stena z kameňa

Jedným z mnohých nápadov, kde použiť obklad na stenu z prírodného kameňa je aj pohľadová stena v obývačke. Vhodným výberom dokážete docieliť optické presvetlenie alebo zvýraznenie hĺbky miestnosti. Ak sa vám zdá, že kamenný obklad na stenu pôsobí príliš masívne, stačí, ak ním zvýrazníte len jej časť. Použiť ho môžete na okolie nástennej poličky, skrinky, či kresla a originálny vzhľad celej miestnosti máte zaručený.

Veľmi populárny je napríklad remienkový kamenný obklad na stenu z čierneho mramoru vo forme panelov, ktorý sa na slnku trblieta. Ako jedinečný dizajnový prvok dodá interiéru patričný nádych luxusu a nevšednosti.

Kamenný obklad na stenu za televízorom

V poslednej dobe sa stalo trendom použitie obkladu z kameňa na stenu, na ktorej býva umiestnený televízor. Takéto riešenie je obzvlášť populárne v moderných obývačkových interiéroch, kde je tomu prispôsobené aj celé zariadenie a štýl miestnosti.

Obklad môžete viesť v rovnej línii, alebo s jeho pomocou vytvoriť nepravidelné okraje. Neoceniteľným prvkom je vhodné osvetlenie v podobe bodových svetiel, ktoré umožní takémuto dielu zaskvieť sa v plnej kráse.

Kamenný obklad na krbe

Oheň a kameň – to je kombinácia, ktorá spolu ladila už od vekov. Ak máte v obývačke krb, určite ho doplňte o kamenný obklad na stenu. Dodáte tým svojmu domovu čaro pohodlia a útulnosti. Ideálnym príkladom takéhoto obkladu je tmavozelený až čierny remienkový obklad na stenu z gneisu. Jednotlivé pásiky sa na stenu lepia samostatne, preto si jeho montáž vyžiada viac práce. Výsledok však stojí za to, keďže tento obklad je reliéfny a veľmi efektný.

Obklad na stenu s dverami

Kamenný obklad steny nemusí byť použitý len na pohľadové steny. Nezvyčajným, no o to originálnejším riešením v obývačke môže byť použitie obkladového kameňa na stenu s dverami. Veľmi vhodný na tento účel je veľkoformátový obklad, napríklad z kremeňa.

Prírodný kameň je jednoznačne zaujímavý dekoratívny prvok, ktorý dokáže oživiť inak fádnu a nevýraznú miestnosť. Výborne sa kombinuje s rôznymi štýlmi nábytku a vďaka širokej ponuke tvarov a farieb je možné nájsť ideálny kamenný obklad snáď do každej obývačky.

Vhodný doplnok pre obklad na stenu z kameňa predstavujú aj izbové kvety. Podľa štýlu interiéru tak môžeme izbu vyzdobiť buď modernými sukulentami a orchideami alebo tradičnejšími kaméliami a azalkami. Rovnako ani kombinácie vhodne zvoleného kamenného obkladu s drevom, sklom alebo kovom nepredstavujú problém. Ak teda uvažujete o oživení svojej obývačky, určite to skúste s kameňom. Výsledok istotne nebudete ľutovať.

Prečítajte si tiež: Nadčasové obklady stien v interiéri.