Lampy a svietidlá

Pri zariaďovaní interiéru či jeho dizajne je nie málo dôležitý ani výber svietidla či lampy. Ide o prvok interiéru, ktorý sa na prvý pohľad nemusí zdať až tak podstatný, no v konečnom dôsledku môže predstavovať veľmi zaujímavé riešenie, ktorým sa vytvorí ten správny dojem danej miestnosti. Ponuka svietidiel či lámp je široká, preto je len na vás, aký štýl, veľkosť či prevedenie si vyberiete.

Ako si správne vybrať svietidlo?

Je samozrejmé, že prvým kritériom je vzhľad a dizajn svietidla. Chceme predsa aby ladilo s interiérom. No mali by sme sa zamerať aj na svietivosť, teda svetelný výkon a v neposlednom rade aj na veľkosť svietidla. Ak vyberáme svietidlo napríklad do obývačky, mali by sme si uvedomiť, že ide o miestnosť, kde je potrebné pri výbere svietidla zohľadňovať nielen dizajn ale aj adekvátne rozmery. Ak ide o dizajn, moderné svietidlá od firmy Möbelix ponúkajú riešenia do každého typu miestnosti. Ponuka je pestrá, preto nebudete mať problém vybrať si. Dbajte na to, aby bolo svietidlo dostatočne veľké, aby mohlo osvietiť celú miestnosť. Dizajn by mal do interiéru perfektne zapadnúť a mal by tvoriť jeden z dominantných prvkov. Napríklad, Stropná Lampa Neli je veľmi moderným riešením svietidla, ktoré spája materiál kovu a skla.

Záleží aj na účele

Okrem klasických stropných svietidiel, ktorých účelom je osvietiť celú miestnosť, môžete zvoliť aj iné svietidlá, napríklad stojace lampy. Tie sa dokonale hodia pri čítaní či pozeraní televízie. Rovnako, ako pri stropných svietidlách, aj pri stojacích lampách, vyberajte podľa toho, aby vám zapasovali do interiéru. Na čítanie sa dokonale hodí Stojaca Lampa Lupo, ktorá okrem hlavného svietidla má aj menšie svietidlo s nastaviteľnou polohou. Hodí sa takmer do každého interiéru a je vyrobená z kovu. Ak máte radi trocha viac extravagancie, ulahodí vám Stojaca Lampa Leavy, ktorá imituje menší listnatý strom a je vyrobená z kovu a umelej hmoty.

Čo na stôl?

Pri výbere svietidiel by ste nemali zabúdať ani na stolové lampy. Hodia sa na osvetlenie pri práci na počítači či pre deti na plnenie úloh. Okrem samotnej lampy si môžete vybrať aj tienidlá na lampy a žiarovky, podľa toho, ako potrebujete. Stolná lampa by mala poriadne osvetliť celú plochu stola, ale zároveň by tiež mohla byť pekným a vkusným prvkom, ktorý obohatí interiér. V predajniach Möbelix nájdete okrem širokej ponuky svietidiel aj kvalitné žiarovky, či už ide o klasické, alebo led žiarovky.