Ušetrite v rodinnom rozpočte financie na poistení auta

Nie všetci majitelia vozidiel majú výročné obdobie na ich povinné zmluvné či havarijné poistenie na konci roka. Zvyčajne sa tesne spája s obdobím, kedy ste svoje auto kúpili. Síce koncom roka dokážete v poisťovniach nájsť tie vôbec najvýhodnejšie ponuky, ak dobre hľadáte, s určitosťou na ne narazíte aj v jeho priebehu. Práve v tomto článku sa dozviete ako na to.

Limit samotného intervalu cien za poistenie áut kladie samotné vozidlo. Zohľadňujú sa parametre ako výkon, hmotnosť, vek, no tiež charakteristiky jeho majiteľa ako vek, dĺžka držania vodičského oprávnenia či predchádzajúci priebeh bez spôsobenej škody. Napriek tomu dokážete medzi ponukami jednotlivých poisťovní nájsť relatívne rovnaké produkty líšiace sa výslednou sumou v rade desiatok eur, dokonca niekedy sa môže rozdiel vyšplhať aj na stovku. A to naozaj nie je málo.

Automatické preskúmanie celého poistného trhu

Ak by ste mali v každej poisťovni požiadať o návrh ceny, pravdepodobne by ste touto prácou strávili minimálne týždeň. Našťastie, na internete existujú služby, ktoré vám práve s prieskumom trhu pomôžu. Stačí len vyplniť požadované údaje nutné na výpočet výšky poistného vášho automobilu a takáto služba uskutoční prieskum aktuálnych ponúk sama a automaticky. Vy tak získate prehľad o tom, kde môžete uzatvoriť PZP či havarijné poistenie najvýhodnejšie. Takouto službou je aj internetový portál onlinePorovnanie.sk. Pre autá nižšej a strednej triedy v poslednej dobe vychádza najlacnejšie Komunálna poisťovňa PZP.

Nezabúdajte dať výpoveď v starej poisťovni

Podarilo sa vám nájsť výhodnejšiu ponuku na poistenie vozidla než je vaša súčasná? A je v inej poisťovni? Potom nezabúdajte dodržať postup ako na zrušenie PZP. 6 týždňov pred uplynutím platnosti zmluvy musíte do aktuálnej poisťovne zaslať výpoveď od zmluvy a až po jej akceptácií uzatvoriť nové poistenie. Inak nie je možný prechod z jednej do druhej poisťovne.