Na prvom dojme záleží! Upútajte chladnou krásou hliníkových balkónových dverí

Či chcete presušiť prádlo na čerstvom vzduchu, pestovať vonkajšie kvetiny, zapáliť si cigaretku, len tak sa vyvetrať alebo pohodovo zrelaxovať, balkón je neodmysliteľnou súčasťou mnohých príbytkov. V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať práve balónom, presnejšie balkónovým dverám. Existuje niekoľko typov balkónových dverí, konkrétne sa zameriame na hliníkové.

Prvý dojem je základ

Nie je žiadnym tajomstvom, že prvý dojem je mimoriadne dôležitý. Keď si vyberáte vhodné balkónové dvere, platí to dvojnásobne. Zle zvolený typ môže narušiť celkový dojem z vášho domu či bytu. Užívateľ je v modernej dobe náročný a hľadá nielen funkčnú kvalitu, ale aj eleganciu na prvý pohľad. Nenáročnosť údržby, prijateľnosť ceny, odolnosť a životnosť. To sú základné atribúty, ktoré by sa mali brať do úvahy nielen pokiaľ ide o vchodové dvere, ale i tie balkónové.

Hliník vás dostane chladnou krásou i vlastnosťami

Vysoká odolnosť v kombinácii s luxusným dizajom. Aj tak by sa dali charakterizovať hliníkové balkónové dvere. Majú len minimálne nároky na údržbu, poskytujú dokonalú tepelnú aj zvukovú izoláciu a v podstate takmer neobmedzenú životnosť. V prípade, že sa rozhodujete medzi hliníkom a plastom, berte do úvahy, že hliník je stabilnejší ako plast a menej sa deformuje. Pri väčších oknách či dverách je to teda vhodnejší variant.

Životnosť ako človek

Hliníkové dvere sa môžu pochváliť životnosťou ako človek. Vo všeobecnosti sa "dožívajú" 80 až 100 rokov. Len pre porovnanie, pri plastových je to od 35 do 50 rokov. Pre zachovanie maximálnej objektivity však treba oproti plastovým uznať aj jednu nevýhodu hliníkových a to, že sú o čosi menej úsporné. Je to spôsobené tým, že hliníkové dvere majú o niečo horší index prestupu tepla cez rám, čo súvisí s tepelnou vodivosťou hliníka.

Ak ste milovníkom krásy, elegancie, dizajnu v spojitosti s odolnosťou, výbornými vlastnosťami, tak hliníkové dvere sú určené práve pre vás. Do úvahy však musíte zobrať, že oproti dreveným či plastovým dverám ide o najdrahší variant. Za kvalitu sa však oplatí priplatiť.