Ako vybrať kancelársky nábytok a zariadiť malú kanceláriu

Aj malá kancelária nám ponúka možnosti, ako z nej spraviť plnohodnotnú kancelária aj napriek malému priestoru. Nie je jednoduché ju správne zariadiť, ale výsledok môže byť rovnaký, ako pri priestrannej kancelárii. Dobre zariadená kancelária je dôležitá hlavne preto, že v nej trávime veľa času a to, ako je zariadená priamo vplýva na náš výkon a pohodlie. Je mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú to, ako budeme zariaďovať kanceláriu. Zariadenie do kancelárie sa líši podľa toho, o akú firmu ide. Treba ho prispôsobiť veľkosti, tvaru miestnosti a počtu ľudí, ktorí budú v danej kancelárii pracovať.

S tvarom kancelárie už asi toho moc nenarobíte, takže sa musíte zamerať na farbu stien, ktoré dokážu vizuálne ovplyvniť vnímanie človeka. Samozrejme najdôležitejšiu úlohu hrá to, ako rozmiestnite kancelársky nábytok. Štýl nábytku je otázkou vkusu. Na výber je obrovské množstvo druhov, takže to je asi najmenší problém. Dôležité je ale samotné rozmiestnenie nábytku.

Výškovo nastaviteľný stôl a kreslo predstavujú hlavný bod vo vašej kancelárii, kde trávite najviac svojho pracovného času. Mali by ste mať výhľad z okna, na dvere a na väčšiu časť kancelárie a hlavne by ste sa mali cítim pohodlne a komfortne. Stôl by mal byť, nastaviteľný a dostatočne veľký s ohľadom na vaše pracovné potreby, takže by mal poskytovať dostatok pracovného a úložného priestoru, prípadne by mal byť prispôsobený otvormi na počítačové káble.

Pri výbere správneho kresla treba myslieť na to, že v ňom budeme tráviť veľa času a môže to mať dopad na naše zdravie. Takže treba myslieť na kvalitu, ergonomické vlastnosti a zároveň na dizajn. Odporúčajú sa kreslá na kolieskach, vďaka ktorým predídete neprirodzenému vytáčaniu tela. Dajú sa zakúpiť kancelárske kreslá, ktoré spĺňajú všetky tieto vlastnosti, a teda dlhé sedenie v práci nebude utrpením pre vaše zdravie.

Úložný priestor v kancelárii by mal poskytovať dostatok miesta a zároveň by mal ladiť s ostatným nábytkom. Netreba zabúdať na detaily a doplnky, ktoré zútulnia vašu kanceláriu, vďaka čomu sa tam budete cítiť príjemne.