ZJEDNODUŠTE SI ŽIVOT S NOVÝMI RÚRAMI GORENJE OPTIBAKE

Zjednodušte si život s novými rúrami Gorenje OptiBake

Gorenje predstavuje ďalšie z novej generácie XXL rúr OptiBake. Spája ich mimoriadny objem 77 litrov, teplotný rozsah až do pôsobivých 300 °C, unikátne funkcie na pečenie mrazených pokrmov bez predhrievania rúry a tiež niečo, čo majú ako jediné na trhu – dvoj- a dokonca trojfázové pečenie. Okrem toho dokážu zdravo fritovať horúcim vzduchom bez tuku, piecť s pridanou parou a pripravovať viacchodové menu až na piatich úrovniach naraz. Sú úsporné a majú aj teplotnú sondu. Nechýbajú automatické recepty pre prípady, keď neviete, ako ďalej. Alebo funkcia automatického čistenia a mnoho ďalšieho, čo vám uľahčí každodenný život.

Inovovaný patentovaný tvar HomeMade

Nové rúry majú vďaka inovatívnemu konštrukčnému riešeniu mimoriadne veľký plne využiteľný objem 77 litrov a patentovaný tvar vnútorného priestoru HomeMade, ktorý vychádza z tradičných klenutých pecí na drevo.

Tento tvar prešiel inovatívnymi zmenami – bol vylepšený, rúry majú novú konštrukciu výhrevných telies a nové usporiadanie ventilačných otvorov. Výsledkom je profesionálne rovnomerné pečenie a možnosť pripravovať viacero jedál naraz bez miešania vôní a chutí, a to až na piatich úrovniach naraz. A sú úsporné – všetky patria do energetickej triedy A+.

Najlepšia pizza – u vás doma

S presnosťou na jeden stupeň si môžete zvoliť teplotu od 30 °C, ktorá je ideálna na podporu kysnutia, až po mimoriadnu teplotu 300 °C, pri ktorej si doma pripravíte naozaj chutnú a chrumkavú pizzu, focacciu, tortilly a mnoho ďalších dobrôt, ktoré potrebujú poriadne rozpálenú rúru alebo pec s rovnomerným prúdením vzduchu. Na tieto dobroty je určený automatický program Pizza. Tá najlepšia pizza v meste sa tak bude zaručene servírovať u vás doma.

Automatika a profesionálne pečenie krok za krokom

Nové rúry Gorenje OptiBake majú programovací modul s až 22 vyskúšanými automatickými programami aj pre začiatočníkov. Stačí len vybrať typ jedla a hmotnosť a stlačiť tlačidlo Štart. O zvyšok sa postará rúra.

Majú však aj funkciu StepBake na pečenie v dvoch alebo troch krokoch pre skúsenejších kuchárov – jedinečné trojfázové pečenie pritom majú len rúry Gorenje. Pečenie v krokoch sa hodí pri príprave pokrmov, ktoré si vyžadujú zmeny teploty počas pečenia. Na začiatku nastavíte spôsoby ohrevu, teploty a časy pečenia a zvyšok necháte na rúre. Upečiete tak napríklad ten najlepší nadýchaný a chrumkavý chlieb alebo lasagne s dokonale zapečenou kôrkou.

Para a teplotná sonda pre dokonalú chuť

Na pomoc si môžete prizvať aj paru pomocou funkcie SteamAssist pri modeloch so zásobníkom na vodu alebo funkciou ExtraSteam, pri ktorej stačí naliať vodu do pekáča a zapnúť funkciu pary. Tá generuje paru presne vtedy, keď je to potrebné.

Niektoré modely majú aj teplotnú sondu, ktorá spolu s programom automatického pečenia zabezpečuje, aby bolo mäso upečené presne tak, ako potrebujete.

Teplovzdušné fritovanie bez tuku

Vďaka intenzívnemu teplovzdušnému ohrevu AirFry+ otvárajú rúry dvere aj zdravým vyprážaným pochúťkam, pripraveným len s kvapkou oleja alebo úplne bez tuku. Fungujú podobne ako teplovzdušná fritéza.

Veľa ďalších možností

Medzi ďalšie funkcie nových rúr Gorenje OptiBake patrí pomalé pečenie, šetrné rozmrazovanie, ohrievanie tanierov a mnoho ďalších. K pohodliu v kuchyni prispieva aj tlmené otváranie a zatváranie dvierok alebo teleskopické výsuvy na dvoch úrovniach. Vnútorný priestor rúry je vyrobený z mimoriadne odolného smaltu SilverMatte, ktorý sa ľahko udržiava v čistote; v závislosti od modelu pomocou pyrolýzy, pary alebo vďaka katalytickému krytu ventilátora.

Intuitívne ovládanie

Noví pomocníci sa ovládajú jednoducho a intuitívne pomocou centrálneho ovládacieho gombíka a prehľadného displeja alebo len pomocou zasúvacích tlačidiel.

Pre milovníkov nových technológií sú niektoré rúry vybavené aj integrovanou wifi – tie potom môžete ľahko ovládať na diaľku prostredníctvom aplikácie ConnectLife. Aplikácia je tiež zdrojom tipov a receptov a môžete k nej pripojiť aj ďalšie spotrebiče Gorenje s wifi, napríklad novú inteligentnú chladničku. Môžete si tak vytvoriť inteligentnú domácnosť a mať prehľad o všetkom, čo sa doma deje.

Keď neviete, čo a ako, nová XXL rúra Gorenje BPS6747A06BG s objemom 77 l vám pomôže pomocou 22 plne automatických programov pripraviť najobľúbenejšie recepty, aj keď v kuchyni ešte len začínate. Programy boli odskúšané profesionálmi, sú bezpečné proti zlyhaniu a prinášajú skvelé výsledky aj bez predhrievania rúry. Stačí len vybrať typ jedla a hmotnosť a stlačiť tlačidlo Štart. O zvyšok sa postará rúra. Zvládne teploty od 30 °C do 300 °C s presnosťou na jeden stupeň, takže v nej pomocou špeciálneho programu ľahko vykúzlite aj pravú taliansku pizzu alebo focacciu ako z kamennej pece. Môžete použiť aj program na pečenie s parou: stačí naliať do pekáča asi 2 dcl vody a vybrať príslušný program. Rúra má patentovaný klenutý vnútorný priestor, ktorý vychádza zo starých kamenných pecí a ktorý bol teraz ešte vylepšený novou konštrukciou výhrevných telies a novým rozmiestnením ventilačných otvorov na dokonale rovnomerné pečenie. Umožňuje súčasné pečenie na viacerých úrovniach, a to bez miešania vôní a chutí. Má tiež jedinečnú funkciu pečenia v dvoch alebo troch krokoch, pri ktorej na začiatku nastavíte spôsob ohrevu, teplotu a čas a rúra sa potom postará o zvyšok. K dispozícii je aj automatické pečenie mäsa so sondou, teplovzdušné fritovanie bez tuku, pomalé pečenie, jedinečné pečenie zmrazených potravín bez predhrievania rúry a mnoho ďalšieho. Komfort zvyšuje postupné, tlmené otváranie a zatváranie dvierok rúry a teleskopický výsuv s klik systémom, ktorý umožňuje jednoduché ukotvenie vodiacich líšt na požadovanej úrovni. Praktické je aj automatické čistenie vnútra rúry pomocou pyrolýzy bez použitia chemikálií. Ovláda sa intuitívne pomocou gombíka a displeja. Stojí 599 EUR.

sk.gorenje.com