Prečo sa zveriť inteligentným technológiám

Prečo sa zveriť inteligentným technológiám

Hoci sa hovorí, že človek sa dokáže spoľahnúť najlepšie sám na seba, sú v živote oblasti, v ktorých by sme boli bez inteligencie moderných prístrojov stratení. Možno váš nos zachytí prítomnosť nebezpečnej látky vo vzduchu, no dokáže to, aj keď ste od svojho domova vzdialení na kilometre?

Využiteľnosť v súkromných aj verejných priestoroch

Inteligentné technológie sú už pevnou súčasťou našich životov. Viete si predstaviť, že by ktosi musel kontrolovať niekoľkoposchodovú budovu pred odchodom zo zamestnania? Či sú vypnuté všetky spotrebiče, osvetlenie alebo niekde netečie voda? Veď vďaka inteligentným aplikáciám v mobiloch či tabletoch sa to dá aj na diaľku a stačí doslova iba pohnúť prstom. Vo verejných priestoroch sú takisto vítané akékoľvek snímače, kamery či detektory. Prevádzku udržia chránenú, či ide o zlodejské živly, sprejerov a chuligánov, alebo požiare a únik nebezpečných plynov. V prípade krízovej situácie vám jednoducho príde upozornenie na mail či telefón a vy môžete včas zakročiť.

To isté sa týka aj domácností. Každý sa chce cítiť doma bezpečne, či je tam priamo prítomný, alebo necháva svoj príbytok na pár hodín alebo dní opustený. Nie je to však len bezpečnostné hľadisko, ktorým nás inteligentné zariadenia tešia. Ide nám aj o pocit pohodlia či možnosť čo najviac ušetriť na energiách. S inteligentnými technológiami sa to dá! Jednoducho sledujete spotrebu plynu, vody, elektriny, máte možnosť nastaviť si vykurovanie alebo chladenie priestoru, vetranie interiéru alebo zavlažovanie záhrady. Či ste doma, alebo odcestovaný, dom si žije svojím životom a privíta vás v ideálnom stave.

Buďte aj vy smart!

Bolo by na škodu neprispôsobiť sa modernej dobe, ak vidíme, že nám prináša samé benefity. Technické hračky vo veľkom zasahujú do našich životov. Vnímame, že sa nám telefóny lepia na prsty, vieme, koľko času trávime pri počítačoch alebo televízoroch, avšak ak sa naučíme inteligentné technológie využívať s rozumom, stanú sa zdravou súčasťou nášho života. Nijako neovplyvnia naše vzťahy, iba nám pomôžu lepšie hospodáriť s časom a energiami. Nastavte si osvetlenie, vykurovanie, rolety podľa predstáv, využite inteligentných videovrátnikov, senzory na okná a dvere, inteligentné zámky na garážové a vchodové brány a nechajte sa rozmaznať príjemným pocitom bezpečia a komfortu.