Predplatné za streamovacie filmové alebo herné služby

Predplatné za streamovacie filmové alebo herné služby využíva snáď každá druhá domácnosť

Nie sú to len streamovacie služby, čo sa tešia nebývalej popularite. Rovnako predplatné za herné služby sa v slovenských domácnostiach veľmi ujalo.

Predplatné na miesto kupovania hier

O klientov rozhodne nie je núdza. Dávno preč sú doby, kedy sa hráči rozprávali do obchodu, aby si priniesli nejakú novú hru vo fyzickej podobe domov, kde si ju mohli vychutnať. PlayStation plus ponúka prístup ku knižnici hier. Tie si jednoducho a jednoducho prenajmeme, alebo si tiež priplatíte za bonusový obsah. Funguje to podobne ako streamovacia služba. Vďaka plateniu predplatného si môžete zahrať množstvo ponúkaných hier. Všetky treba nie sú úspešné ako League of Legends alebo Valorant, ale veríme, že každý si vyberie.

Streamy miesto návštev kina

Najznámejšia streamovacia platforma súčasnej doby je samozrejme Netflix. Tu si po zaplatení príspevku, ktorý hradíte periodicky, môžete pozrieť akýkoľvek film alebo seriál, ktorý služba ponúka. A že je zoznam titulov skutočne široký, o tom sa v prípade takého gigantu, akým táto spoločnosť je, nemusíme snáď ani zmieňovať. Novo sú v ponuke aj české tituly, alebo napríklad záznamy divadelných predstavení. Veľakrát sa tak zábava, ktorú sme si platili v kinách, presunula priamo do domácností. Aj počas pandemických mesiacov sme tak mali možnosť mať dostatok contentu na zábavu.

Existujú aj malí hráči

Vyskúšané postupy, ktoré razia Netflix, ale využíva aj celý rad ďalších platforiem. Ako sme už spomínali, je možné si okrem sledovania filmov a seriálov zahrať napríklad počítačovú hru. Konečne sa vám tak doma nebudú váľať jednotlivé konzoly. Mimo hrania a filmy sa ale objavujú aj úplne nenápadné subjekty, ktoré podobnú filozofiu predplatného začali využívať na to, aby počas uzáver neskrachovali. Napríklad ostravské divadlo Mier má aj svoj vlastný obsah, ktorý ponúka svojim predplatiteľom.

Už takmer každá druhá domácnosť má doma predplatné niektoré zo streamovacích alebo gamesových služieb.