Rebrík vhodný na viacero úkonov v rôznych výškach

Teleskopické rebríky sú preferovaným prístupovým zariadením, ktoré sa dá použiť nielen na pracovné, ale tiež súkromné účely. Sú kompaktné a ľahko sa prepravujú, pričom za zmienku stojí aj fakt, že poskytujú možnosť nastavenia správnej výšky. Vďaka tomu vám postačí jeden rebrík na viacero úkonov v rôznych výškach, čo je nielen praktické, ale tiež ekonomicky výhodné riešenie. Výhodou je, že teleskopické rebríky majú zabudované bezpečnostné prvky, avšak to neznamená, že nemusíte byť ostražitý. Aké ďalšie kritéria  si všímať pri výbere správneho rebríku?

Ešte pred tým, ako použijete rebrík, nezabudnite na ...

Pred každým stúpaním po rebríku sa oboznámte s ochrannými prvkami a skontrolujte, či sú správne zaistené všetky blokovacie mechanizmy. Ak máte akékoľvek pochybnosti o bezpečnostných mechanizmoch alebo vlastnostiach rebríka, nepoužívajte ho, keďže môžete riskovať závažnú nehodu. Uistite sa, že je váš rebrík umiestnený na čistej podlahe, ktorá je suchá a nekĺže. Nikdy neumiestňujte pod rebrík krabicu alebo iné predmety, aby ste dosiahli vyššiu výšku!

O rebrík sa pravidelne a dôkladne starajte

Je tiež dôležité udržiavať rebrík v čistote, a to čistou suchou tkaninou po použití. Farba či iné nečistoty by sa mali okamžite očistiť, pretože môžu brániť teleskopickému pôsobeniu, a teda ohrozovať vašu bezpečnosť. Teleskopický rebrík funguje najlepšie v suchých podmienkach pri izbovej teplote, pretože vlhké podmienky môžu mať vplyv na životnosť rebríka a negatívne ovplyvniť dlhodobú prácu vo výškach. Multifunkčný rebrík vyrobený z hliníka sa môže taktiež použiť na profesionálne, ale aj domáce použitie, keďže sa vyznačuje kvalitnou konštrukciou, minimálnou úložnou veľkosťou a ľahkosťou. Dá sa taktiež použiť ako dlhý rebrík i rebrík v tvare písmena A, ba dokonca aj ako prenosné lešenie. Tak čo poviete, ktorý rebrík bude pre vás tou lepšou voľbou?