Riešenia detskej inkontinencie

Pri inkontinencii hovoríme o preukázateľnom samovoľnom úniku moču. Aj keď je zväčša prisudzovaná ženám, trpieť ňou môžu aj deti. Inkontinencia je problém, ktorý treba riešiť. S využitím určitých metód si s ním však dokážete poradiť. Aké sú riešenia detskej inkontinencie?

Príčiny detskej inkontinencie

Detská inkontinencia býva často spojená s poruchou dozrievania reflexov močenia. Jej diagnostika je o niečo náročnejšia, ako pri dospelých, pretože malé úniky moču môžu byť zamieňané za vaginálny výtok či výtok z močovej trubice. Tak ako pri dospelých, aj pri deťoch, existuje niekoľko druhov inkontinencie. Medzi najčastejšie formy však patrí nočné pomočovanie. To má zvyčajne niekoľko príčin. Jednou z nich je porucha produkcie hormónov, ktoré ovplyvňujú tvorbu moču v ľadvinách. Jednou z možností je aj hyperaktívny močový mechúr, ktorý môže byť zapríčinený genetickou preddispozíciou. Inkontinencia môže mať aj stresový pôvod, alebo môže ísť o anatomickú inkontinenciu, ktorá je spojená s poruchou vývoja zvierača močovej trubice či s anomálnym vyústením močovodu.

Riešenie detskej inkontinencie

Na riešení tohto problému sa okrem urológia podieľa aj pediater a neurológ, v prípade potreby aj psychológ. Základom riešenia detskej inkontinencie sú režimové opatrenia. Okrem liečby medikamentmi sa predpisujú rehabilitačné cvičenia. Detská inkontinencia je problém, s ktorým si ale s použitím určitých metód dokážete poradiť. Jednou z najvýznamnejších pomocných metód, ktorá sa odporúča ľudom trpiacim týmto problémom, je používanie hygienických výrobkov pre inkontinenciu. Sebaistota a sebavedomie sú pre dieťa a jeho ďalší vývoj veľmi podstatný faktor. Samovoľný únik moču to však môže narušiť. Inkontinenčné pomôcky pre deti, ako napríklad plienkové nohavičky pre deti, sú riešením, ktoré deťom pomôže lepšie sa vysporiadať a naučiť sa žiť s týmto zdravotným problémom.

Absorpčné nohavičky TENA Pants Plus Extra Smal sú účinným prostriedkom ochrany, ponúkajú maximálne pohodlie a zachovávajú zdravú pokožku, keďže sú vyrobené z jemnému materiálu. Vďaka svojim menším rozmerom sú vhodné špeciálne pre deti. Vyznačujú sa technológiou FeelDry, ktorá zabezpečuje rýchle nasávanie aj veľkého množstva moču, ktorý ostáva uzavretý v jadre a pod tlakom, čím je oddelený od pokožky. Nohavičky sú vyrobené z priedušného materiálu, a tak je umožnená cirkulácia vzduchu. Nohavičky sa ľahko obliekajú a vyzliekajú a neutralizátor zápachu poskytuje pocit sviežosti.

Nohavičky TENA Slip Plus sú vybavené indikátorom vlhkosti, ktorý ukáže, kedy je potrebná výmena. Nachádza sa na vonkajšej strane a pri potrebe výmeny sa zmení zo žltého na modrý. Okrem toho majú tvarovaný elastický materiál okolo nôh, ktorý zaisťuje pohodlie a ochranu pred pretečením. Veľkosť Extra Small je vodná práve špeciálne pre deti.