Sklenený nábytok vyzerá skvostne!

Nábytok zo skla vidíme v domácnostiach skôr zriedka, no musíte uznať, že je veľmi štýlový a nadčasový. Väčšina ľudí uprednostňuje skôr sklenené doplnky, no prečo si nedopriať práve sklenený nábytok?

Tradičný nábytok je ozaj krásny a funkčný, ale celosklenený stôl je ešte niečo lepšie! Pýtate sa, prečo práve nábytok zo skla? V prvom rade treba uznať, že sklenený nábytok nie je lacná záležitosť, no pokiaľ sa rozhodnete investovať, určite to neoľutujete. Je nielen kvalitný, ale skutočne veľmi štýlový a originálny!

Aké sú vlastnosti skla?

Sklo je tvárny, krehký a estetický materiál, no zvlášť číre či jemne tónované sklo sa vyznačuje svetelnou priepustnosťou. Okrem toho je i hygienické, nehorľavé a ohňovzdorné. Rôzne formy či spracovanie skla majú charakteristický vzhľad. Možno ste o tom nevedeli, ale sklo nemusí pôsobiť chladným dojmom. Môže vzbudzovať dojem decentnosti, kultivovanosti a zároveň i hravosti. Krásne je v pôvodnej čírej či hladkej forme, no vyzerá nádherne i so smotanovým či farebným povrchom. Nebojte sa teda experimentovať!

Pri zariaďovaní interiéru sa okrem štandardných výplni okien a dverí, môžete so sklom stretnúť v podobe funkčných výrobkov, a to napríklad v podobe už spomínaného nábytku či doplnkov do domácnosti. Rôzne možnosti technologického spracovania skla poskytujú dostatočný priestor na realizáciu ľubovoľných nápadov a v súčasnosti nie je problém vyrobiť kus nábytku, ktorý bude unikátny. Medzi najznámejšie spôsoby spracovania sklenených výrobkov patrí ťaženie, odlievanie či ohýbanie podľa rôznych foriem. Podľa chemických alebo mechanických úprav vznikajú najrôznejšie farebné a povrchové štruktúry, pôsobením tepla sa upravuje odolnosť a sklo je odolné voči lámaniu a poškrabaniu. Tak čo poviete, aj vy siahnete po kvalitnom sklenenom nábytku, ktorý dodá vašej domácnosti úplne iný vzhľad?

 

 

Foto: © sergiubirca / Dollar Photo Club

Leave a reply