Správny matrac zaručí kvalitnejší spánok

Spánok je vysoko individuálna záležitosť – niekomu stačí 5 hodín, aby sa ráno zobudil plný síl, iný vstáva aj po 9 hodinách spánku polámaný, ako keby spal na na ostrých skalách. Ak sa vám stáva, že aj po dlhom spánku sa budíte ráno s bolesťami a neodpočinutý, jednou z možných príčin môže byť nekvalitný matrac. Výskumy hovoria, že človek prespí približne tretinu svojho života, spríjemnite si tento čas čo najviac. Ktorý matrac je najlepším doplnkom pre vaše spálne?

 

Vyberte si správnu tvrdosť

Tak ako dĺžka spánku je pre každého individuálna, to isté platí aj pre tvrdosť matracu. Ako si ju teda vybrať? V zásade platí jednoduché pravidlo – čím ťažší ste, tým tvrdší matrac by ste si mali kúpiť. Ak patríte medzi ľahších ľudí, je pre vás vhodnejší mäkší matrac. Prečo sa to takto delí? Je to kvôli lepšiemu a hlavne rovnomernejšiemu rozloženiu váhy. Dnes nie je problémom vyrobiť matrace na mieru, máte postele 160x200? Matrac týchto rozmerov vám vyrobia aj bez poplatkov navyše.

 

Ktorý typ je pre vás najvhodnejší

Po tvrdosti matracu musíte vyriešiť dilemu s jeho typom. Na výber máte taštičkové, pružinové, sendvičové či penové. Ktorý je pre vás ten najlepší? To všetko závisí od množstva faktorov. Napríklad ak máte dva metre, 120 kg, vo voľnom čase hráte basketbal, ale pracujete ako programátor a máte alergiu, je pre vás najlepší tvrdý taštičkový matrac. Je tu skutočne veľké množstvo premenných, aj preto sa nebojte pýtať sa predajcu, ktorý vám poradí.

 

Je lepší jeden veľký alebo dva malé?

Veľmi častou otázkou býva, či je lepší jeden veľký matrac na manželskú posteľ, alebo dva menšie. Odpoveď je jednoduchá – dva menšie. Prečo? Pretože si každý z dvojice môže prispôsobiť tvrdosť a typ matracu presne podľa seba. Nebude to žiadny kompromis, ktorý ani jednému neprospeje. Chcete sa o matracoch dozvedieť viac? Navštívte stránku zaoberajúcu sa predajom matracov Zdravotne-matrace.sk.