Tí najlepší pomocníci do vašej záhrady

Praktické náradie či menšie prístroje sa hodia každému milovníkovi záhrady. Ak chcete ušetriť čas, svoju silu alebo miesto pre skladovanie, určite si prečítajte niekoľko skvelých rád, ktoré oceníte.

Motyky a rýle

Čo sa týka motýk a rýľov, nejde len o parádu. Špicaté náradie sa používa predovšetkým na tvrdších či kamenitých pôdach, k vyrývaniu rastlín, ale i na rytie pôdy či spracovanie hnojiva. Rýle môžu mať rôzne upravené zakončenia, a to isté platí aj v prípade motýk.

Univerzálny pomocník

Jedna rukoväť či násada na viac druhov náradia ušetrí miesto pri skladovaní. Ak teda nemáte dostatočne veľkú pivnicu na skladovanie náradia, určite dajte prednosť takýmto univerzálnym pomocníkom. Predávajú sa v rôznych dĺžkach či  prevedeniach a najlepšie je to, že majú univerzálny adaptér. Upevnite ho teda len na násadu a následne môžete používať pracovné hlavy, ktoré ste si zakúpili. Treba však dbať na to, aby boli všetky pracovné hlavy rovnakej značky, a to vrátane adaptéru.

Ergonómia náradia

Čo sa týka ergonómie náradia, treba si uvedomiť, že ide predovšetkým o jeho dizajn, veľkosť, tvar ... Tvar držadla by mal byť navrhnutý tak, aby vám dobre padol do ruky a dôležité je najmä to, aby držadlo s čepeľou umožnili ruke využiť počas práce všetky prsty. Bohužiaľ si toto mnoho ľudí ani neuvedomuje, lebo sa im to zdá byť zbytočné. To je však chyba!

Majte vaše náradie neustále po ruke!

Drobné náradie sa hodí mať uložené v ľahkom boxe či nádobe, aby ste ho mohli mať neustále pri sebe. K tomuto vám pomôžu viacúčelové opasky, na ktoré si môžete zavesiť kliešte či rukavice.

 

Foto: © monticellllo / Dollar Photo Club

Leave a reply