Zariaďte si váš byt štýlovo a zároveň prakticky

Pokiaľ si zariaďujete alebo prerábate byt, určite mi dáte za pravdu, že ten najbežnejší problém spočíva práve v tom, že byt je malý a nábytok až príliš veľký. Ako si teda byt zariadiť prakticky, štýlovo a zároveň v ňom ponechať i dostatok miesta?

Venujte pozornosť vašej kúpeľni

Miesto, ktoré je často s kontaktom s vodou, si zaslúži vašu najväčšiu pozornosť. Vyskúšajte nahradiť vaňu sprchovým kútom, ktorý vám zaberie omnoho menej miesta. Koniec koncov je i omnoho praktickejší a pokiaľ sa predsa len neviete vzdať vane a večerných kúpeľov, vždy sa dá kúpeľňa aspoň o čosi zväčšiť. Nezabúdajte na protišmykové podložky, a to nielen v sprchovom kúte, ale i pred ním.

Čo sa týka podlahy, treba uznať, že podlahová krytina vypadá nádherne. Nehodí sa však do kúpeľne, keďže v tomto prípade sú vhodnejšie protišmykové vinylové podlahy. Použiť sa dajú samozrejme aj iné materiály, a to najmä také, ktoré majú drsnejší povrch.

Ušetrite miesto vďaka dverám

Doba, kedy sa prahy považovali za nutné, je dnes už dávno minulosťou. Mnohí však tvrdia, že vytvárajú akýsi estetický dojem, no skutočnosť je úplne iná. Uznajte sami, že zakopnúť o prah dverí nie je nič príjemné, tak načo ho vôbec mať? Najpraktickejšie sú posuvné dvere, keďže vám ušetria dosť miesta a okrem toho vyzerajú veľmi elegantne. Nemusíte ich mať pochopiteľne všade, niekde sú však vyslovene vhodné, a to najmä v miestnostiach, kde sú dvere blízko seba.

Pokiaľ nemáte doma dostatok miesta, zvoľte radšej nábytok, ktorý „nevstupuje“ do priestoru. Šikovné sú poličky či rôzne úchytky, ktoré vyčnievajú minimálne. Pokiaľ máte malé deti, nezabudnite zvoliť taký druh nábytku, ktorý má oblé hrany.

 

Foto: © nicos / Dollar Photo Club

 

 

Leave a reply