Trendy lampy a lustre: Ktoré si vybrať?

Móda a trendy sa nevyhýbajú ani interiérovému osvetleniu, a to konkrétne lampám a lustrom. Tie dnes nájdete na trhu v rôznych variantoch, veľkostiach, tvaroch ... Čo si teda môžete povesiť na strop alebo postaviť na podlahu či nábytok?

Prírodné materiály či vzory

Čo sa v dnešnej dobe nedá prehliadnuť? Príklon k tvarom inšpirovaných prírodou je niečo, čo vyzerá veľmi štýlovo a zároveň pôsobí i útulným dojmom. Na trhu dnes nájdete rôzne lampy či lustre, ktoré pripomínajú napríklad kvapky vody, kvetiny či lístie. Fantázií sa teda medze nekladú, takže sa pokojne nechajte inšpirovať prírodou a dodajte vašej domácnosti niečo nové a iné. Ďalší trend vychádza z technického materiálu. Pýtate sa, prečo práve tento typ materiálu? Podľa mnohých svetových dizajnérov je práve betón v interiéry niečo, čo je typické pre všetky svietidlá. Pokiaľ by sa vám však tento materiál nepáčil, nebojte sa zvoliť imitáciu, ktorá je rovnako nádherná a okrem toho i cenovo dostupnejšia.

Veľký luster? Rozhodne áno!

Pokiaľ hľadáte luster, ktorý by bol šperkom vašej domácnosti, nebojte sa rozhodnúť pre niečo masívne, teda väčšie a výrazné. Medzi aktuálne trendy patria nadrozmerné svietidlá, ktoré už na prvý pohľad upútajú vašu pozornosť. Používajú sa nielen v obývacej miestnosti, ale pokojne i v spálni či v detskej izbe. Treba však podotknúť, že takýto typ lustru potrebuje dostatočný priestor k tomu, aby vynikol. Dnes už však nie sú v obľube lustre a lampy technických tvarov, ktoré sa označujú ako premyslené. Ide v podstate o retro štýl, ktorý už nie je v móde, no niektorí ľudia uprednostňujú ho jednoducho milujú.

 

 

Foto: © PathomP / Dollar Photo Club

 

 

 

Leave a reply