Tradičné drevo – aké sú jeho neúprosné výhody?

Bývate v dome, v ktorom sú staré okná? Cítite, že okná už netesnia tak, ako by mali? V tom prípade je najvyšší čas na výmenu starých okien za nové. Vhodný materiál, prijateľná cena, ale i spoľahlivý predajca sú základné atribúty, ktoré by si mal pri kúpe okien, ale i dverí všímať každý zákazník. Treba si totiž uvedomiť, že ide o celoživotnú investíciu, ktorej by ste mali venovať dostatok vašej pozornosti! V opačnom prípade sa nečudujte, ak okná prestanú spĺňať svoju základnú funkciu, ktorou je chrániť domov pred únikom tepla a zároveň neželanou návštevou.

Drevo je najkrajšie!

Áno, drevené okná patria medzi najkrajšie, keďže drevo ako prírodný materiál nič nenahradí. Okrem toho je ekologický a za využitia najnovších technologických postupov možno povedať, že sa materiál, akým je práve drevo, považuje za jeden s najvyššou životnosťou. Podľa mnohých uznávaných odborníkov môže drevo dosiahnuť životnosť až sto rokov, aj keď sa pochopiteľne oň treba pravidelne starať. Rozhodnúť sa pre okná či interiérové dvere rozhodne neznamená tradíciu a krásu na úkor funkčnej kvality! Základom je, aby boli produkty vyrobené z kvalitného dreva, ktoré je zárukou tvarovej stálosti a výborných technických vlastností. Najobľúbenejší je smrek, ktorý patrí medzi mäkké drevo, no vysokej popularite sa teší aj dub, ktorý patrí síce medzi tvrdé drevo, avšak z hľadiska trvanlivosti je neprekonateľný. Najideálnejšie je poradiť sa s odborníkom, ktorý má v tomto smere bohaté skúsenosti, a teda bude vedieť, ktorý typ dreva bude vyhovovať vám a vašim preferenciám.

Ako často sa o drevo starať?

Dvakrát ročne je vhodné okná či bezpečnostné dvere vyrobené z dreva ošetriť prípravkom určeným na drevo. Do budúcna by ste však mali počítať s nátermi, ale i prebrúsením, keďže drevo ako také neustále pracuje. Nezabudnite tiež na premazanie kovania, čo však platí nielen pri drevených oknách, ale i tých plastových.