Udržte si v kúpeľni poriadok raz a navždy

Udržte si v kúpeľni poriadok raz a navždy

V kúpeľni trávime veľa času, preto sa môže behom pár minút zmeniť na chaos kozmetiky, uterákov a káblov. Aby ste v kúpeľni udržali poriadok, musí mať každá vec svoje miesto. Či už ide o uteráky, gumičky do vlasov, alebo produkty starostlivosti o pleť. Ako na to?

Najskôr sa dajte do upratovania a triedenia

Než sa vrhnete do víru obchodov a vyberania najrôznejších krabičiek a boxov, urobte si v kúpeľni poriadok. Vytrieďte všetku kozmetiku, vypracte poličky a skrinky a vyhádžte nepotrebné veci a odpadky. Nezabudnite ani na parfémy a toaletné vody, ktoré nepoužívate. Budete sa čudovať, koľko sa tam toho nájde.

Začnite tým, že vyberiete všetko zo skriniek a poličiek a dáte to na jedno miesto. Postupne potom trieďte odpadky, prázdne a nepotrebné nádoby, obaly, zatúlané vatové tyčinky a ďalšie veci. Potom sa zamerajte na kozmetiku a skontrolujte dátumy expirácie a staré produkty vyhoďte. Pri kozmetike potom preberte všetko, čo máte. Postupne tak vyselektujte to, čo skutočne používate, získate pritom aj kôpku toho, čo ste raz vyskúšali a potom už na to nesiahli. Tieto produkty, pokiaľ nie sú prešlé, skúste darovať napríklad kamarátom. Rozhodne ich nenechávajte vo svojej kúpeľni, kde by ich nakoniec čakal rovnaký osud ako expirovanú kozmetiku – cesta do koša.

Všetko, čo vám zostalo a čo si chcete ponechať, potom roztrieďte podľa kategórií tak, aby ste pri sebe mali produkty do sprchy, na vlasy, na telo a pleť, ďalej potom hrebene, gumičky, vatové produkty a ďalšie. Budete vďaka tomu lepšie vedieť, čo treba dokúpiť.

Zaobstarajte si organizéry

S udržaním poriadku vám pomôžu najrôznejšie organizéry. Kúpte si boxy, krabičky a priehradky, do ktorých potom systematicky uložíte všetky svoje produkty a drobnosti.

Produkty na rannú a večernú rutinu si dajte zvlášť. Bude tak oveľa jednoduchšie nájsť všetko potrebné ako je micelárna voda či séra, keď ráno alebo večer vojdete do kúpeľne. Na make-up sa potom hodia priehradky, do ktorých produkty rozdelíte podľa kategórií – zvlášť riasenky, bronzery, púdre a tak ďalej. Siahnite po priehľadných organizéroch, aby ste hneď videli, kde čo je.

Udržujte poriadok okolo umývadla

Najťažšie bude udržať poriadok na pulte okolo umývadla. Snažte sa na ňom nemať nič ďalšie okrem mydla a napríklad malého uteráka. Pokiaľ vám to priestor dovolí, všetko ostatné ukryte do skriniek. Ak ste ale nútení nechať nejaké veci na pulte, umiestnite ich dozadu k stene. Pre tieto prípady si kúpte dizajnové boxy a organizéry, ktoré celý priestor zjednotia a zároveň nebudú pôsobiť príliš rušivo.

 

Zdroj obrázku: Procreators / Shutterstock.com