Vhodne zvolené zrkadlo robí divy: praktický aj dizajnový prvok do každej miestnosti

Vhodne zvolené zrkadlo robí divy: praktický aj dizajnový prvok do každej miestnosti

Dokáže „nafúknuť“ malú izbu a dodať svetlo tam, kde chýba. S čím všetkým vám zrkadlo pomôže?

Zrkadlo rozhodne patrí do každej domácnosti – je pomocníkom a dekoráciou zároveň. V mnohých prípadoch vie nahradiť aj obraz, jeho rám môže byť sám o sebe zaujímavou dekoráciou. 

Hovorí sa, že keď zrkadlo nastavíte tak, aby ste v ňom videli skrinku so šperkami, prestretý stolík či sporák s jedlom, privoláte tým pre seba bohatstvo. Nech už je to akokoľvek, zrkadlá by mali byť súčasťou každého bývania. Aj toho vášho. 

Kam áno a kam nie?

Do kuchyne, obývacej izby či spálne voľte zrkadlá skôr za účelom ozvláštnenia priestoru. Do spálne ako takej zrkadlo príliš nepatrí – násobí svetlo, ruší spánok a dokáže „vyviesť z miery“. Ak na ňom však trváte, určite by nemalo smerovať na lôžko. Pri posteli zaveste zrkadlo tak, aby ste sa v ňom neodrážali. 

Miestom, kde zrkadlo určite nesmie chýbať, je kúpeľňa. Len si predstavte rannú alebo večernú hygienu bez zrkadla... Nemysliteľné, však? V kúpeľni určite nezabudnite na jeho osvetlenie

Ak nemáte v kúpeľni alebo inej izbe dostatok priestoru, nechajte si vyhotoviť zrkadlá na mieru. Zrkadlo má svoje miesto aj v predsieni. Tu stavte na čo možno najväčší rozmer, aby ste videli celú siluetu aj s topánkami.

Veľa zrkadiel, veľa práce

Na to, aby zrkadlá vyzerali efektne a robili v interiéri dobrú službu, musíte ich udržiavať v čistote. Neumiestňujte ich tiež tam, kde je často neporiadok alebo do kúta, ktorý sa vám nepáči, upriamili by ste naň pozornosť. Nesmerujte zrkadlo ani na záchod, odpadkový kôš a iné nelichotivé miesta. 

S množstvom zrkadiel to nepreháňajte, príliš veľa lesklých plôch vytvára náročné prostredie na vnímanie. Výsledkom môže byť roztržitosť, precitlivenosť a podráždenosť. Menej je viac. Voľte také, ktoré dokonale zapadnú do rázu bývania a dotvoria ho do dokonalosti. 

 

 

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/dom-pohar-sklo-tovaren-1771748/ 

Zdroj: https://unsplash.com/photos/XXA2mydQfiw