https://casopishome.sk/chystate-sa-cvicit-doma-kupte-si-tieto-lacne-pomocky/

Chystáte sa cvičiť doma? Kúpte si tieto lacné pomôcky

Na internete je možné nájsť tisíce videí, pomocou ktorých dokážete efektívne cvičiť v pohodlí domova. Niektoré z inštruktážnych videí sú ukážkou cvičenia len s vlastnou váhou a v iných tréneri využívajú malé pomôcky. Možno spočiatku vsadíte na trénovanie s vlastnou váhou, ale časom zistíte, že sa cvičenie stáva stereotypné. Iste viete, že stereotyp je zabijakom motivácie. Preto vám radíme investovať do skladných pomôcok na cvičenie, ktoré spestria každý tréning.

Na posilňovanie

Skúsenejší športovci poznajú pomôcky na cvičenie z fitness centier. Ak však s cvičením len začínate, možno budete trochu tápať v tom, ktoré pomôcky sa vám doma zídu. Pri pohľade na obrovskú ponuku e-shopu inSPORTline je pre laika naozaj problematické vybrať správne. V prípade, že chcete hlavne formovať alebo budovať svaly, začnite kúpou činiek. Medzi základné činky patria jednorúčky. Tie je možné kúpiť v rôznej váhe. Veľké možnosti pri cvičení poskytujú nakladacie činky umožňujúce regulovať váhu alebo ju naopak pridávať vďaka kotúčom. Veľmi zaujímavý tréning sa dá zostaviť pomocou činky s názvom kettlebell. Všetky spomínané druhy činiek sú skladné a cenovo dostupné. Lacné, nenáročné na skladovanie a užitočné pri každom silovom tréningu sú odporové gumy a expandery.

Na zvyšovanie mobility

Veľmi populárnym športom je joga. Ide o cvičenie, ktoré je skvelé pre zvyšovanie mobility tela. Počas jogy budete zaručene potrebovať podložku. Podložka na cvičenie zabezpečí, aby ste sa počas cvičenia cítili pohodlne a nešmýkali sa po zemi. Na cvičenie jogy si dokúpte joga valec, kruh a blok. Všetky uvedené pomôcky umožňujú dokonalé pretiahnutie rôznych telesných partií. Mobilita sa precvičuje aj pomocou balančných pomôcok a fit lopty. Túžite sa vrátiť do detských čias? Odporúčame vám cvičiť s weight hoop obručami. Nielenže schudnete, ale tie pocítite úľavu, ak trpíte bolesťami chrbtice, a to hlavne v krížovej oblasti.

Na uvoľnenie

Počas cvičenia i po cvičení by ste mali myslieť na uvoľnenie alebo premasírovanie svalov. Na tieto účely slúžia masážne valce. Valce stimulujú svaly, ktoré budú pripravené k dosiahnutiu nových mét. Sú zároveň neoceniteľnou pomôckou pre upokojenie svalov, podporu cirkulácie krvi a elimináciu bolestivých partií tela. Masážne valce s ostrejšími výbežkami dokonca pomáhajú v boji s celulitídou.