ortopedická obuv

Zdravotnícka ortopedická obuv je perfektnou kombináciou odolnosti, ochranných prvkov a pohodlného nosenia. Dajte si záležať pri výbere kvalitnej bielej obuvi

Zdravotnícky pracovník je zväčša celý deň na nohách. Práve preto je výber vhodnej obuvi veľmi dôležitý. Vybrať si je možné zo šľapiek, sandálov, ale aj špeciálnej ortopedickej obuvi. Práve tá prináša veľké množstvo výhod, ktoré si popíšeme aj v tomto článku.

Medzi najčastejšie civilizačné choroby patria ortopedické problémy. Tie vznikajú z rôznych príčin. Na vine môže byť aj nevhodná obuv. Spôsobuje totiž veľké bolesti nôh, ale napríklad aj nesprávne držanie tela. Výborným riešením sú v tomto prípade ortopedická obuv, ktorú nájdete aj na eshope ardonsk.sk. Vyniká v mnohých smeroch a jej nosenie si zamilujete už po prvom použití. Samozrejmosťou je vysoký komfort, odolnosť a tlmenie chôdze, čo do vysokej miery šetrí aj vaše kĺby.

Vždy si vyskúšajte obe topánky

Ak sa vyberiete na nákup ortopedickej obuvi, dôležité je, aby ste si vyskúšali obe topánky. Človek môže mať nohy asymetrické a preto je potrebné, aby vám sedeli obe ortopedické topánky dokonale. Obuv vyberajte vždy na základe tej väčšej a širšej nohy.

Taktiež je dôležité, aby ste si topánky vyskúšali poobede, kedy sú nohy prirodzene širšie. Biela obuv je výborným riešením, ale až v prípade, že si vyberiete tú správnu veľkosť. V opačnej situácii by vám mohla narobiť množstvo problémov.

Pozor na použitý materiál

Chcete kvalitné zdravotnícke topánky, ktoré vám budú slúžiť po dlhé roky? Mali by ste sa tak vždy zamerať aj na materiál, ktorý bol použitý pri výrobe. Lepšie sú topánky, ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov. Dôležitá je aj podošva, ktorá by mala byť odľahčená a zároveň aj dokonale mäkká. Výborným riešením je, ak si zvolíte obuv, ktorá bude mať podporu priečnej a pozdĺžnej klenby. Vďaka tomu sa zbavíte akýchkoľvek bolestí nôh, kĺbov a chrbtice.

Cena nemusí byť rozhodujúca

Množstvo ľudí sa pri výbere obuvi zameriava práve na cenu. To je chyba. V tomto prípade cena skutočne nemusí byť rozhodujúca. Kvalitné topánky je možné kúpiť aj za nižšiu sumu, a tak rozhodne za nich nebudete musieť dať polovicu svojej výplaty. To však neznamená, že by ste mali na kvalitnej obuvi šetriť. Zamerajte sa radšej na materiál, vlastnosti a na to, ako sa v topánkach pri chôdzi cítite.

Nezabúdajte na ďalšie prvky

Keď si budete kupovať ortopedickú obuv, nezabúdajte aj na návleky, ktoré sa vám rozhodne zídu. To najmä v prípade, že pracujete aj na operačnej sále. Samozrejmosťou je tiež pracovné oblečenie, ktoré má pri výbere vlastné dôležité parametre.

V neposlednom rade, ak sa vám bude zdať výber obuvi, poprípade zdravotníckeho oblečenia ako banalita, nie je to tak. Môžete si tým totiž ušetriť svoje vlastné zdravie a čo je viac?