Vôňa robí domov. Máte doma aróma difuzér?

Špecialisti na homestaging, teda tí, ktorí pripravujú nehnuteľnosti pred predajom tak, aby sa zvýšila ich predajnosť aj hodnota, by vám o dôležitosti vône domova mohli rozprávať snáď hodiny. Práve vôňa je totiž to, čo predáva. Nenavádzam vás teraz na to, aby ste sa snažili predať svoj dom. Len chcem naznačiť hneď v úvode, že nielen farby, nábytok či moderná technika robia náš domov luxusným, útulným a krásnym. Svoju dôležitú úlohu majú v tom všetkom aj vône.

Doma ako v raji

Domov by nám mal ponúknuť to pravé domáce šťastie. Nie vždy nám k tomu stačia vzťahy s členmi domácnosti. Naviac stále častejšie žijeme ako singles. Alebo musíme naopak tvrdo pracovať na tom, aby sme členov domácnosti dostali vôbec z ich izieb. Vytvárať domov, ktorí budú všetci milovať, nie je nič jednoduché.

Lákajte na vône

Na jednu stranu je rozvoniavajúci múčnik či kôprovka z kuchyne lákavá, na druhú stranu rodina asi nebude príliš vyhľadávať byt neustále nasiaknutý vôňou jedla. Dostaňte do vášho domova iné, relaxačné vône. Ideálnym riešením je využiť aróma difuzér, plnohodnotnou alternatívou je aromalampa či vonné sviečky.

Vône je optimálne striedať. Náš čuch sa totiž veľmi rýchlo adaptuje a prestáva stále vône vnímať. Akceptujte názory rodiny. Pokiaľ je niekomu niektorá z vôní nepríjemná, nepoužívajte ju, aj keď sa ostatným členom domácnosti páči. Nájdite také, ktoré sa budú páčiť každému v rodine.

Relaxujte vo voňavej kúpeľni

Neexistuje lepší odpočinok, než sa večer „naložiť“ do horúcej vody vo vani. Nezabudnite si zapáliť sviečky a pridajte aj vonné sviečky. Vezmite si knihu, pustite si obľúbený seriál, alebo pekný film. Takto zo seba príjemne zmyjete celodenný stres. Vôňa je v celom procese relaxácie veľmi dôležitým prvkom. Takže ju určite nevynechajte.

Exotika do spálne

Aromalampa navodí perfektnú atmosféru v spálni. Z bežnej partnerskej povinnosti sa môže večer zmeniť na romantický zážitok. Musíte preto ale niečo urobiť. Chce to navodiť tú správnu atmosféru. Určite viete, čo na vášho partnera funguje. Skúste však tentoraz pridať niečo naviac – nenápadnú, nevtieravú, ale zmyselnú vôňu. Môže sa z nej stať váš spoločný signál, ktorým sa budete lákať k ďalším spoločným zážitkom.

Severské šťastie po slovensky

Určite ste už niečo počuli o niektorom severskom životom štýle – o tzv. severskom šťastí hygge, lagom, lykke či sisu. Učí nás relaxovať pri bežných činnostiach, ako je čítanie knižky pri teplom čaji a zapálenej sviečke. Pridajte k tomu všetkému vôňu. Tú z aromalampy, vonných sviečok či z aróma difuzéru. Zrazu tieto filozofie pochopíte. Zistíte, že zbaviť sa stresu nemusí byť zas tak zložité. Robte to v súkromí, ale aj s partnerom či s rodinou. Vôňu však pozvite k sebe vždy bez výnimky.