Začnite jeseň príjemným posedením na záhradke

Ešte len prednedávnom ste vysedávali na lehátku a opaľovali ste a už je tu jeseň. Ešte pár dní ostáva do začiatku jesene a vy začínate byť z toho zúfalí? Nebuďte. Jeseň je prekrásne farebné obdobie, ktoré nás síce prinúti vytiahnuť zo skrine bundy, ale na revanš nám ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu. Ak chcete oficiálne ukončiť letnú sezónu, spravte si s rodinou posedenie na záhradke. Samozrejme, nie na trávniku, ale pod prístreškom, kde budete mať pod nohami čisté kamenné dlažby.

Ak máte na záhradke prístrešok so strechou, využite ho. Jesenné počasie je dosť vrtkavé a aj keď hlásia teplo, počasie sa môže zvrtnúť počas posedenia. Je dobré, keby ste mysleli aj na detský kútik (ak medzi pozvanými budú aj páriky s deťmi). Spravte im zvlášť posedenie kúsok od dospelákov, aby sa detičky necítili odvrhnuto. Pre istotu zamknite bránu, aby sa nestalo, že vám nejaké dieťa vybehne na cestu.

Kotlík, boršč alebo grilované mäso?

K príjemnému posedeniu nesmie chýbať okrem fľaši percentuálneho moku aj niečo na zahryznutie. Špecialitkou určite bude pochúťka v kotlíku ako napríklad guľáš, boršč alebo špecialita – kapustofazuľová polievka. Ak nemáte kotlík alebo máte chuť skôr na grilované mäso, odporúčame vám skôr kuracie mäso. Je nenáročné na prípravu a chutí najlepšie.

Ak máte ešte na záhradke neďaleko plota zasadenú zeleninu, oberte si ju a spravte z nej chutný šalát. Paradajkovo – cibuľový alebo paradajkovo-paprikovo–mozzarelový? Oba šaláty sú dobré. Určite však nezabudnite k mäsu nachystať šalát ako prílohu, pretože konzumácia mäsa s pečivom nie je dvakrát najlepšia pre žalúdok.