Umývačky riadu ASKO za hranicou dokonalosti

Umývačky riadu ASKO za hranicou dokonalosti

Zoznámte sa s umývačkami riadu od škandinávskej značky ASKO, ktoré prinášajú princípy umývačiek riadu z profesionálnych, náročných prevádzok aj do luxusných domácností. Odolné, úsporné spotrebiče s robustnou konštrukciou majú prvky, ktoré sú pre dlhú životnosť kľúčové, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Ako jediné umývačky riadu na trhu majú štyri umývacie regály a najväčšiu kapacitu na svete – 17 súprav riadu. Na dosiahnutie skvelého výsledku využívajú unikátny extra čistiaci režim, až 11 ostrekovacích zón a turbo sušenie s dvoma ventilátormi.

ASKO vyrába spotrebiče na komerčné a priemyselné použitie, ktoré sú v prevádzke mnohokrát počas každého dňa. Skúsenosti z týchto náročných prevádzok sa potom prenášajú aj na spotrebiče určené na domáce použitie, či už ide o práčky a sušičky, chladničky, odsávače pár alebo práve umývačky riadu. Odolné spotrebiče s robustnou konštrukciou a škandinávskou filozofiou vo svojej DNA musia byť schopné zvládnuť všetky úlohy ďaleko nad rámec očakávaní, a to navyše úsporne, intuitívne a
s rešpektom k životnému prostrediu.

Viac ocele, menej plastu

Žiadny iný materiál nevydrží to, čo oceľ. A to je dôvod, prečo majú umývačky riadu ASKO osem najdôležitejších komponentov vyrobených z kvalitnej tvrdenej ocele, nie z plastu. Ide o umývací kontajner, umývací kôš, ostrekovacie ramená, ostrekovacie trubice, sitá, vonkajšiu základňu, nohy a ohrievač. Preto sa umývačky ASKO môžu pochváliť dlhou životnosťou.

Najnovší rad DW60, ktorý získal prestížne ocenenie iF Design Award 2022, bol dokonca nezávisle testovaný na ekvivalent pravidelného používania počas dlhého obdobia 20 rokov. Preto bude spoľahlivo slúžiť viac ako jednu generáciu.

Najväčšia kapacita na svete

Umývačky riadu ASKO sú jediné na trhu so štyrmi košmi a majú najväčšiu kapacitu na svete – zvládnu 17 súprav riadu pozostávajúcich z dvoch stoviek tanierov, príborov, šálok, pohárov, misiek i menších hrncov. V prípade potreby možno tretí kôš vybrať a do druhého koša umiestniť napríklad vyššie poháre.

Umývačky sú vybavené tromi ostrekovacími ramenami, ktoré dokonale pokrývajú celý vnútorný priestor. Nemusíte sa obávať, že by ste v umývačke zabudli nejaké poháre alebo príbory – vnútorný priestor je totiž osvetlený. O prebiehajúcom programe vás bude informovať svetelný lúč, ktorý mení farbu podľa fázy cyklu, takže nebudete musieť otvárať dvierka, aby ste zistili, či je váš riad pripravený na uloženie.

Excelentná čistota

O skutočne čistý riad sa postará len skutočne čistá umývačka riadu. Preto umývačky riadu ASKO spustia čistiaci cyklus až po opláchnutí riadu a vyčistení filtra. Hlavný proces umývania potom prebieha v čistej vode s čistým povrchom riadu a prázdnym filtrom pomocou systému 11 trysiek s vysoko účinnými ostrekovacími zónami. Dve z nich nájdete pod spodným košom a slúžia na odstraňovanie zaschnutých a pripálených zvyškov jedla na hrncoch a panviciach. Jedna tryska sa zameriava len na príbory.Umývačky riadu ASKO

Perfektne suché

Dokonca aj systém sušenia je dobre premyslený. Jeden ventilátor, umiestnený vo dverách umývačky, odvádza z umývačky vzduch zbavený vlhkosti a zároveň privádza do vnútra chladnejší vzduch
z miestnosti. Riad a dvierka umývačky budú vždy dokonale suché. Ak však máte v umývačke riady, ktoré si vyžadujú dlhší čas sušenia, môžete aktivovať expresné turbo sušenie s druhým ventilátorom priamo v umývačke, ktoré zlepší a urýchli intenzitu sušenia napríklad plastových riadov.

Kombinované turbo sušenie využíva sušenie s pomocou oboch vetrákov a dosušenie s pootvorenými dvierkami. V počiatočnej fáze sa do komory privádza suchý vonkajší vzduch, aby sa zlepšila kondenzácia. Po určitom čase však ventilátor začne z umývačky odvádzať vzduch zbavený vlhkosti a dvierka sa otvoria, aby sa dovnútra dostalo viac suchého vzduchu. Je to účinné a úsporné.

Tip:

Nové, plne integrované inteligentné umývačky riadu ASKO z radu DW60 s integrovanou wifi sú držiteľmi prestížneho medzinárodného ocenenia iF Design Award 2022. Majú najväčšiu výšku plnenia, najväčšiu nosnosť a najväčšiu kapacitu na svete – pojmú až 17 súprav, čo je takmer 200 kusov riadu, ktoré možno naskladať do štyroch košov. Novinka bola nezávisle testovaná na ekvivalent pravidelného používania počas dlhých 20 rokov. Je vybavená niekoľkými inteligentnými udržateľnými funkciami umývania a sušenia, pričom spĺňa najvyššie hygienické štandardy tým, že pomocou UV svetla eliminuje 99,99999 % baktérií, plesní, vírusov a iných patogénov, a to aj pri úspornom ECO programe s nízkou teplotou. Hlavné umývanie prebieha až po opláchnutí a automatickom vyčistení filtra v čistej vode, s čistým povrchom riadu a prázdnym filtrom, pomocou systému 11 trysiek s vysoko účinnými ostrekovacími zónami. K najvyššej kvalite prispieva nielen konštrukčné riešenie a technológie, ale aj remeselné spracovanie a použité materiály – osem najdôležitejších komponentov je vyrobených z tvrdenej ocele, a nie z plastu. Vďaka tomu sú umývačky riadu ASKO DW60 najspoľahlivejšie a najekologickejšie na svete a etalónom trhu z hľadiska hygieny a udržateľnosti. Dajú sa ovládať aj na diaľku prostredníctvom aplikácie ConnectLife a mobilného telefónu. Už čoskoro v showroome ASKO v Prahe. Cena na vyžiadanie.

sk.asko.com