6 tipov, ako WiFi v mobile spríjemní deň každej mamičke na materskej dovolenke

Byť mamičkou je ten najkrajší pocit na svete. Dobre, občas je tu nedostatok spánku, žiadna alebo minimálna dovolenka a žiadne „sick days“. Každá matka však dosvedčí, že je to najlepšie povolanie na svete. Moderná mama si môže život spríjemniť, a to napríklad tak, že využije WiFi internet do vrecka.

Priznajme si to. Internet v mobile nie je nevyhnutnosť, ktorú potrebuje každý. Uľahčuje nám však mnohé oblasti života, či už je to získavanie informácií, komunikovanie, nakupovanie alebo zábava. Svoje si skrátka nájde väčšina ľudí, a preto po mobilnom internete siahlo už vyše 70 % ľudí na Slovensku.

V súčasnosti mobilný internet ešte nie je dokonalý, preto na začiatok tu máme malé technické okienko o mobilnom routeri. Ide o technické zariadenie, ktoré zlepšuje prijímanie internetového signálu v každom kúte Slovenska. Je to malé prenosné zariadenie, ktoré sa zmestí do vrecka či kabelky. Netreba žiadne káble, prepájanie, skrátka stačí zapnúť zariadenie a surfovať na webe.

Znie to pekne, však? Ešte krajšie to funguje. Pozrime sa, ako sa zladí dokopy kombinácia mobilného internetu, routera a mamičky na materskej dovolenke. Nám vyšlo hneď 6 rôznych možností.

Online pomocník

Viete si vypomôcť v každej situácii. Potrebujete pozrieť najbližší odchod autobusu? Nie je problém. Nie ste si úplne istá, či je dnes obchod otvorený? Tiež žiadny problém. Ktoré plienky ste chceli kúpiť? Za 5 minút to dokážete zistiť.Google pozná odpoveď.

Rýchla komunikácia

Vychovávať dieťa je jedinečná radosť, s ktorou sa treba podeliť s celým svetom. Prečo nie aj online? Obzvlášť s niekým, kto vám perfektne rozumie, ako sú iné mamičky. Každá matka prežíva s dieťaťom radostné chvíle, sú však aj momenty, keď prídu starosti. Rôzne online fóra či skupiny na Facebooku sú ideálnym miestom, kde sa môžu o svoje skúsenosti podeliť s ďalšími matkami a zároveň sa dozvedieť nové veci.

Online nakupovanie

Online nakupovanie stále naberá na sile. Čísla hovoria, že cez internet nakupuje až 62 % Slovákov. A prečo by sme tak nerobili? Je to rýchle, prehľadné a navyše pohodlné. A je z čoho  vyberať aj pre deti. Internet vám často o tovare povie viac než predavačka v obchode. Takmer na každý produkt sa dá nájsť recenzia zákazníka. A navyše, nič vás netlačí do okamžitej kúpy, takže máte dosť času si premyslieť, či si daný produkt vyberiete alebo nie.

Pozeranie rozprávok

Ruku hore, kto pozeral rozprávky, keď bol dieťaťom. Či už to bola Včielka Maja, Ferdo Mravec, Mach a Šebestová alebo dvojica Tom & Jerry, všetci sme ako malí napäto sedeli doma pred obrazovkou vždy, keď sme počuli titulnú znelku z týchto rozprávok. Človeka až zahreje pri srdci, keď si na to spomenie. Prečo si teda nespríjemniť čas rozprávkou spolu so svojím dieťaťom, napr. pri cestovaní autobusom alebo vlakom? Aspoň zistíte, kto sa teší pri pozeraní viac.

Pomôcka pri mikropodnikaní

Tento tip je pre aktívne mamičky. Tie z vás, ktoré rozmýšľajú, ako si privyrobiť popri materskej dovolenke prácou cez internet, môžu vyskúšať mikropodnikanie. Zvyčajne ide o speňaženie svojho hobby. Rada pečiete? Vytvárajte torty na zákazku pre svoju rodinu a známych. Ste dobrá v cudzích jazykoch? Doučujte iných online, napr. cez Skype.

Takto si môžete prilepšiť až o pár stoviek mesačne. To už záleží od vášho úsilia. Samozrejme, že začiatky nebudú jednoduché, ale kedy sú? Nikdy neviete, možno vás to začne baviť a časom, po materskej dovolenke, záľuba prerastie do plnohodnotného príjmu. Za pokus dáte akurát svoj čas.

A ako vám pomôže WiFi do vrecka? Dnešný smartfón dokáže mnoho činností. Tu poslúži na vystavovanie faktúr (cez firemnú aplikáciu), odpovedanie na e-maily, reagovanie na ponuky a dokonca i propagáciu svojich aktivít cez online reklamu. Možností je dnes veľa, najdôležitejšie je začať a vydržať.

Telefonovanie cez internet

Whatsapp, Viber či Messenger v súčasnosti poskytujú telefonovanie cez internet, ktoré nás spája s našimi milovanými na druhej strane obrazovky. Platí to obzvlášť vo vzťahoch, kde manžel chodí za prácou do zahraničia a väčšinu mesiaca trávi mimo domova. V zahraničí pracuje vyše 300 000 Slovákov. Mnohí z týchto ľudí sú bez pochýb rodičmi, ktorí zanechali časť svojej rodiny doma. Technológie existujú na to, aby nám život uľahčovali a robili ho lepším. A možnosť byť v kontakte so svojou rodinou kedykoľvek potrebujete, ho zaručene lepším robí.

Stojí to toľko, koľko chcete platiť

Dnešný trh poskytuje veľa možností, čo platí aj paušáloch. Existujú rôzne ponuky, ktoré k danej cene poskytujú primerané balíčky. Preto sa nemusíte báť, že by váš mobilný internet nejako extra zaťažil váš rozpočet. Práve naopak, je to potenciálna investícia, či už do vzdelávania, mikropodnikania alebo samotných medziľudských vzťahov. Obzvlášť v poslednom prípade platí, že táto investícia sa vám vždy vráti.