Doplnkové funkcie klimatizácií sú zdraviu prospešné

Doplnkové funkcie klimatizácií sú zdraviu prospešné

S príchodom klimatizácií rastie obľuba tejto techniky každým dňom. Výrobcovia rýchlo reagujú na sťažnosti spotrebiteľov tým, že delené a viacnásobné delené systémy vybavia novými funkciami.

Pre tých, ktorým záleží na svojom zdraví a zdraví svojich blízkych, bude užitočné vedieť, ako moderné klimatizácie pomáhajú udržiavať telo v perfektnej kondícii aj v mestách s ich smogom a alergénmi a vlhkosťou.

Klimatizácie s funkciou čistenia vzduchu

V závislosti od výrobcu a modelu môže byť filtračný systém umiestnený v hlavnej jednotke alebo rozvádzači.

Takéto systémy zahŕňajú 3 filtre:

  • Hrubé čistenie – takéto filtre sú dostupné vo všetkých klimatizáciách. Ich funkciou je zadržiavať veľké častice, prach a dokonca aj hmyz;
  • Uhlíkové filtre – aktívne uhlie je známy absorbent, ktorý je schopný absorbovať aj tie najmenšie častice;
  • Plazmový filter – okrem čistenia plní funkciu ionizácie vzduchu.

Po zapnutí tejto klimatizácie bude aj znečistený vzduch z ulice čistý ako po daždi v prírode.

Drenážna funkcia

Kým niektorí majitelia bytov sa sťažujú, že klimatizácia vzduch vysušuje, pre iných je funkcia odvlhčovania oveľa dôležitejšia pre ich zdravie. V bytoch, kanceláriách, priemyselných priestoroch, kde je veľmi vysoká vlhkosť, sa objavujú plesne a huby. Spôsobujú rôzne ochorenia dýchacích ciest, alergie a vážnejšie zdravotné problémy.

Existujú moderné systémy so špeciálnou jednotkou, ktorá v prípade potreby, napríklad v zime, keď sa vzduch suší ústredným kúrením, zvlhčuje. A na jar a na jeseň, keď je vlhkosť príliš vysoká, vypustite.

Funkcia prívodu čerstvého vzduchu

Pre mnohých ľudí sa táto vlastnosť stáva hlavným kritériom pri výbere klimatizácie. Podstata práce je jednoduchá: vzduch z miestnosti je ochladzovaný a čiastočne (približne 40%) kombinovaný s čisteným vzduchom z ulice. To je veľmi dôležité, keď kvôli horúčave nie je možné otvárať okná a na udržanie zdravej atmosféry v miestnosti je potrebný prísun čerstvého vzduchu.

V ponuke klimatizácií Lacná-Klíma sú navyše modely s funkciou pohodlného spánku (zníženie hluku pozadia v noci), kúrenia (prídavné alebo základné, v závislosti od klimatickej zóny) a vetrania. Výber je veľký, takže každý, komu záleží na svojom zdraví, si jednoducho vyberie perfektnú techniku ​​podľa svojich požiadaviek!