čistenie fasády

Jarné upratovanie exteriéru sa nezaobíde bez čistenia fasády

Jar so sebou prináša aj nutkanie zbaviť sa nepotrebných vecí a priniesť svojmu domu nádych čistoty. A to neplatí len o interiéri, ale aj o exteriéri. Nemáme na mysli iba terasu, záhradu, kôlňu, či garáž, ale aj fasádu. Áno, presne tak. Aj rodinný domu potrebuje z času načas čistenie fasády. Prečo a ako? To sa dozviete nižšie.

Zdravie a čistota idú ruka v ruke

Znečistená fasáda sa väčšinou prejavuje v podobe rozsiahlych čiernych, zelených alebo červených škvŕn. Tie sú výsledkom rôznych organizmov, počnúc plesňami, riasami a lišajníkmi, a končiacich prachom, peľom a smogom.

Ani jeden z týchto organizmov a škodlivých látok nepôsobí na zdravie pozitívne. Práve naopak - spóry, ktoré sa cez otvorené okná či dvere dostávajú dovnútra, spôsobujú rôzne alergické a respiračné ochorenia. Preto je dobré zbaviť sa ich vyčistením fasády.

Ekologické čistenie fasád – Bomba Fasáda

Ekologické čistenie fasád – Bomba Fasáda

Čistenie fasády nechajte na profesionálov

Hoci to môže znieť ako jednoduchá vec, čistenie fasády si vyžaduje špeciálny roztok určený na odstránenie organizmov a jej zakonzervovanie. Preto je vhodné kontaktovať spoločnosť, ktorá sa umývaniu fasád venuje.

Je dobré však myslieť aj na to, či daná spoločnosť dbá o vaše zdravie. Väčšina firiem, ktorá sa venuje čisteniu fasád, využíva klasické chemické prípravky zmiešané s vodou. Tie síce dosiahnu žiadaný výsledok, do okolia však prinesú veľké množstvo chemikálií, ktoré škodia životnému prostrediu aj vám.

Ako sa teda vyhnúť chemickému čisteniu fasád?

Slovenská firma Bomba Fasáda prišla s novou patentovanou metódou, ktorá využíva 100 % ekologický roztok na to, aby sa nečistôt zbavila. Nielenže šetrí životné prostredie, ale eliminuje aj riziko poškodenia fasády, pretože je nanášaný valčekmi a štetcami.

Okrem toho obsahuje aj soľ, ktorá fasádu zakonzervuje. Vďaka tomu nie je potrebné využívať penetračný náter, ktorý slúži na rovnaký účel, avšak bráni prevetrávaniu fasády.

Ukážka ekologického čistenia fasád - Bomba Fasáda

Ukážka ekologického čistenia fasád - Bomba Fasáda

Bezplatná ukážka a výsledok do 15 minút stoja za to 

Umývanie fasády stačí vykonať raz za niekoľko rokov. Hoci zákon stanovuje záručnú lehotu 2 roky, spoločnosť Bomba Fasáda garantuje až 5 rokov. Vďaka tomu máte istotu, že vyčistenie fasády bude kvalitné a spoľahlivé. Navyše, poskytuje bezplatnú ukážku, ktorej výsledok uvidíte už do 15 minút. Nečakajte a objednajte si ju čo najskôr bez ohľadu na to, v ktoromkoľvek kúte Slovenska žijete.