Odpudzovače na kuny, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu

Odpudzovače na kuny, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu

Kuny borovicové sú pomenované podľa svojho biotopu, keďže uprednostňujú život v lesnatých oblastiach a väčšinu času trávia v borovicových lesoch, čo je jasné už podľa samotného názvu. Žijú tiež v krovinách, skalnatých svahoch, ihličnatých plantážach a skalných útesoch. Sú považované za akéhosi špecialistu na biotopy a uprednostňujú biotopy s uzavretými korunami stromov na zabezpečenie ochrany pred predátormi prichádzajúcimi zhora. Štruktúra ich kostí a svalov je skutočne ohromná, keďže majú silné končatiny. To znamená, že môžu bez problémov behať, skákať a liezť medzi stromami. Dokážu ľahko liezť medzi konáre a vyliezť po stranách stromov, aby si vytvorili brloh v dutine.

Ako je to s rozmnožovaním?

Samica kuny borovicovej pohlavne dospieva v druhom roku života. Napriek neskorej rozmnožovacej sezóne sa mláďatá rodia až na jar budúceho roka. Je to spôsobené tým, čo sa nazýva ako „oneskorená implantácia“, pričom vajíčko nie je istý čas implantované do maternice. Mláďatá sa rodia v apríli až máji, pričom sa pomerne rýchlo osamostatňujú.

Kuna – zákonom chránený živočích

Kuny sú tiež potenciálne zraniteľné voči nadmernému odchytu a strate biotopov v dôsledku komerčnej ťažby dreva a rozvoja v niektorých oblastiach. Postupy lesného hospodárstva zohrávajú dôležitú úlohu pri ochrane kuny, pretože sa najčastejšie spájajú so zalesnenými biotopmi starých porastov. Avšak kuna lesná patrí tiež medzi škodcov, keďže je schopná usídliť sa v ľudskom príbytku či rovno pod kapotou auta.

Ako chrániť vozidlo pred škodcami?

Pýtate sa ako sa zbaviť kuny? Tá sa totiž môže usídliť nielen na povale domu, ale tiež pod kapotou auta, pričom si veľmi rada pochutnáva na kábloch, ktoré môže rozhrýzť. Okrem toho môže prenášať ochorenia, a teda predstavuje nebezpečenstvo pre človeka. Odpudzovač kún do auta je navrhnutý tak, aby bol nenápadný a ľahko sa inštaloval. Výhodou je, že tieto plašiče sú šetrné a humánne, pričom ich účinok je rýchly a efektívny. S využitím inovatívnych technológií ako sú ultrazvukové vlny, vibrácie alebo aromatické repelenty, tieto produkty poskytujú spoľahlivú ochranu a sú vhodné pre každý typ vozidla.