PZP. Poistenie vozidiel

Povinné zmluvné poistenie je zákonné poistenie, na základe ktorého poisťovňa uhradí škody, ktoré svojím vozidlom spôsobíte niekomu inému. Môže ísť o škody na vozidle, majetku či zdraví druhej osoby. PZP je klasifikované ako povinné, pretože ho musíte uzatvoriť zo zákona. Vypočítava sa na základe niekoľkých faktorov, ktoré zohľadňujú parametre auta, ale aj vodiča.

Poistenie vozidiel berie do úvahy a cena PZP závisí od pomeru výkonu motora a hmotnosti vozidla, typu karosérie, paliva vozidla, miesta registrácie, veku vodiča ale aj doby bez nehody. Nekryje však škody, ktoré si spôsobíte sami na vašom aute, majetku či zdraví.

Onlia ponúka poistenie vozidiel od A po Z. Ponúka možnosť mať na jednej zmluve súčasne PZP a aj vybrané havarijné riziká. K PZP si môžete prikúpiť tie riziká, ktoré potrebujete. Výhodu je, že sa pri poistení neviažete a platiť za poistku môžete aj mesačne. Onlia ponúka aj možnosť garancie vrátenia peňazí, v prípade, že so službami, ktoré poskytuje, nebudete spokojní.

Poistenie v Onlii je veľmi jednoduché, stačí vyplniť niekoľko údajov a vybrať si poistenie. Pri poistení vozidla máte na výber z 2 možností. Buď si zakúpite komplexný balík havarijného poistenia, ktorý spravidla obsahuje všetko, od havárie, vandalizmus, poškodenie živlami až po krádež, alebo si vyskladáte poistenie podľa seba. V Onlii si môžete havarijné riziká kombinovať sami a vybrať si ich presne podľa toho, aké pokladáte za potrebné.

Zvážiť môžete poistene pred prírodnými živlami, ako napríklad silný vietor, záplavy, zosuv snehu, keďže extrémne výkyvy počasia sa vyskytujú čoraz častejšie. Auto si môžete poistiť aj pred prípadnou haváriou a vandalizmom. Denne sa dejú na slovenských cestách dopravné nehody, pri ktorých je potrebný zásah polície. Ďalšími desiatkami sú škodové udalosti, pri ktorých dochádza k materiálnym škodám. Poistiť si svoje motorové vozidlo môžete aj pre prípad krádeže, ktoré vás chráni jednak v prípade krádeže celého vozidla, ale aj v prípade krádeže jeho doplnkovej výbavy a neoprávneného použitia cudzou osobou.

Nemali by ste zabudnúť ani na asistenčné služby, nielen v prípade nehody, ale aj v prípade poruchy auta na ceste. Tie si v Onlii môžete zakúpiť aj samostatne.

Poistenie prostredníctvom Onlie je jednoduché. Poistenie zrealizujete online za pár minút, bez riešenia zbytočných papierov. Platiť za poistenie môžete aj mesačne a neriešite ani žiadnu viazanosť. Ide o férové poistenie, ktoré sa vám plne prispôsobí. Onlia vám ponúka garanciu vrátenia peňazí, v prípade, že nebudete so službami spokojní. Zmluvu, v prípade že nebude všetko podľa vašich predstáv, môžete bez problémov zrušiť do 30 dní a zaplatené poistné dostanete späť.