Operatívny lízing je forma financovania auta aj pre bežných ľudí

Radi by ste si kúpili nové auto, no nezostali vám naň peniaze? Prípadne chcete radšej investovať do nového bývania, no napriek tomu sa chcete voziť aj na novom aute? Potom existuje spôsob, ako vyriešiť túto otázku, a to aj bez potreby mať na účte veľkú čiastku peňazí. Tým je operatívny lízing auta, ktorý je využiteľný nielen pre veľké firmy, ale aj pre bežných ľudí.

Výhody operatívneho lízingu

Pýtate sa, čo je na operatívnom lízingu také výhodné. Je toho hneď viac. Tou najpodstatnejšou výhodou je najmä možnosť mať nové auto, aj ak naň aktuálne nemáte dostatok financií. Stačí len dobrá vyhliadka pravidelného príjmu, z ktorého si budete môcť dovoliť vyčleniť určitú čiastku práve na splátku operatívneho lízingu. Okrem nej vám navyše v súvislosti s automobilom nebudú vznikať už žiadne ďalšie náklady, samozrejme, okrem pohonných hmôt. Všetku potrebnú servisnú starostlivosť totiž kryje lízingová spoločnosť.

Áno, prečítali ste to správne. Prípadné náklady v servisoch hradí lízingovka. Tá je totiž stále majiteľom vozidla, vy len jeho užívateľom, preto sú tieto náklady vždy v jej zodpovednosti. Rovnako aj uhrádzanie poplatkov za povinné zmluvné a havarijné poistenie.

Samotná zmluva o operatívnom lízingu sa uzatvára zvyčajne s platnosťou do 5 rokov. Po tomto období sa auto vracia späť lízingovke a vy tak máte príležitosť zabezpečiť si opäť nové auto. Nemusíte riešiť opletačky s predajom toho starého a znášať finančnú stratu, ktorá vznikla jeho opotrebovaním.

Ako si môžem vybaviť operatívny lízing?

Dnes je vybavovanie operatívneho lízingu veľmi jednoduché. Tak napríklad lízingová spoločnosť Hertzlease ponúka svojim klientom online kalkulačku dostupnú na jej stránke. V nej stačí len vyplniť všetky potrebné údaje, formulár odoslať a následne vás v krátkom čase kontaktuje pracovník spoločnosť aj s konkrétnou ponukou. Ak bude vyhovovať, potrebný je už len podpis zmluvy.